czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2023
  • wyświetleń: 2762

Kopalnia Silesia zwycięzcą prestiżowego konkursu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

PG Silesia zwyciężyło w konkursie "Bezpieczna Kopalnia 2022" - informuje portal nettg.pl. Jak zauważa branżowy serwis, to "prestiżowe wyróżnienie".

Reklama

pg silesia kopalnia
Kopalnia Silesia zwycięzcą prestiżowego konkursu · fot. mp / czecho.pl


Werdykt Wielkiej Kapituły ogłoszono podczas gali XXXII Szkoły Eksploatacji Podziemnej w krakowskim Teatrze im. J. Słowackiego we wtorek, 28 lutego.

Jak informuje portal Trybuny Górniczej, Wielka Kapituła, która obradowa 9 lutego w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach, kierowała się: brakiem wypadków śmiertelnych i ciężkich w latach: 2020, 2021 i 2022 oraz datą ostatniego wypadku śmiertelnego, liczbą wypadków lekkich zaistniałych w kopalniach w 2022 roku, wskaźnikiem częstości wypadków ogółem na 1000 zatrudnionych, wskaźnikiem częstości wypadków ogółem na 1 min t wydobycia, zatrudnieniem razem (licząc załogę własną i firmy usługowe) i wreszcie wielkością wydobycia podaną w tonach.

Kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach najlepiej wypełniła te kryteria. Drugie miejsce przypadło kopalni Bolesław Śmiały (PGG), a trzecie ex aequo Zakładowi Górniczemu Sobieski należącemu do spółki Tauron Wydobycie oraz ruchowi Piast kopalni Piast-Ziemowit (PGG).

- Konkurs Bezpieczna Kopalnia cieszy się dużym prestiżem w środowisku górniczym, promuje szeroko rozumianą kulturę bezpieczeństwa w górnictwie podziemnym, w którym występują największe zagrożenia dla życia i zdrowia zatrudnionych. Jest wspólnym przedsięwzięciem Wyższego Urzędu Górniczego, Głównego Instytutu Górnictwa, Fundacji Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego, Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, AGH, Politechniki Wrocławskiej oraz komitetu organizacyjnego Szkoły Eksploatacji Podziemnej - informuje portal nettg.pl.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj