czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2023
  • wyświetleń: 1597

Bronów: problem z parkowaniem samochodów. Jest specjalny apel

Specjalny apel do mieszkańców, którzy parkują samochody przy kościele oraz szkole podstawowej w Bronowie, wystosowało bronowskie sołectwo. Jak podkreśla w mediach społecznościowych, chodzi między innymi o bezpieczeństwo.

Reklama

PocztowkazCzechowic,Bronów,Kunza,Kościół,Marzec,Wiosna,LoveCzecho,LoveSilesia,fotodnia,instagra
Kościół pw. NSPJ w Bronowie · fot. @kopel_drone


Pierwsza część apelu dotyczy parkowania samochodów przy kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. - Mamy prośbę oraz apel, by nie parkować samochodami osobowymi przed samym kościołem parafialnym oraz wokół latarni, która się tam znajduje - - poinformowało w mediach społecznościowych sołectwo Bronów.

Jak przypomniano, postawiony jest tam znak mówiący o zakazie zatrzymywania się. Sołectwo Bronów podkreśliło, że pozostawianie pojazdów w tym miejscu zagraża "potrąceniem osób, które wchodzą i wychodzą z kościoła" oraz problemem w razie niebezpieczeństwa np. przyjazdu pogotowia ratunkowego lub strażaków. - Służby ratunkowe nie będę miały szans dostać się do kościoła, gdyż samochody osobowe stoją i blokują drogę ewakuacyjną, która się tam znajduje - czytamy w facebookowym wpisie sołectwa.

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bronowie
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bronowie · fot. mp


Sołectwo wystosowało także apel do rodziców przywożących dzieci do przedszkola oraz szkoły podstawowej. -
Bardzo prosimy właścicieli pojazdów o niepozostawianie samochodów osobowych przed budynkiem OSP czy biblioteki na godzinę, dwie i więcej! - apeluje sołectwo Bronów.

Jak zaznacza, rodzice przywożący dzieci do szkoły nie mają gdzie zatrzymać się na dwie lub trzy minuty, aby dzieci mogły swobodnie wyjść z samochodu i udać się do szkoły. - Są zmuszani zatrzymywać się na jezdni i stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu - zwraca uwagę sołectwo, które zaleciło, by parkować na przykład "głębiej, wzdłuż budynku OSP Bronów bądź sali gimnastycznej, gdyż jest tam dużo miejsca do parkowania".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.