Wiadomości

  • 13 marca 2023
  • wyświetleń: 572

Salon fryzjerski w dobie kryzysu

Materiał partnera:

Kiedy każdego dnia zdajemy sobie sprawę, że w naszych portfelach jest coraz mniej pieniędzy - chcemy wydawać je mądrzej. Czy dotyczy to również fryzjerów?Każdy salon fryzjerski przez ostatni rok odczuł znaczne skutki kryzysu. Skoro relatywnie zarabiamy mniej, a wydajemy więcej - musimy oszczędzać. Na pierwszy ogień naszych oszczędności idą zwykle usługi, zwłaszcza te, bez których - pozornie - możemy się obejść. Albo za które, jak nam się wydajemy, możemy płacić mniej. Tylko czy na pewno?

Linkhouse


Salon fryzjerski: czy musi być drogo?

To prawda: w ciągu ostatniego roku u fryzjera płacimy więcej. I chociaż nikt z nas nie lubi podwyżek, musimy pamiętać, że droższe ceny nie biorą się znikąd. Salon fryzjerski w Warszawie został dotknięty podwyżkami dokładnie tak samo, jak salon fryzjerski w małej miejscowości na prowincji: czynsz, energia, woda, a do tego znacznie droższe produkty fryzjerskie, jednorazówki, nie mówiąc o fryzjerskich sprzętach.

Ale to nie znaczy, że powinniśmy szukać salonu fryzjerskiego, który jest tańszy.

W salonie fryzjerskim jakość musi kosztować

Każdy przedsiębiorca - podobnie jak każdy konsument - szuka oszczędności. W salonie fryzjerskim nie jest o to łatwo, ale nie jest to niemożliwe.

Wystarczy przecież lepsze, nowocześniejsze, zdrowsze farby do koloryzacji włosów zamienić na tańsze, ale znacznie gorsze. Zamiast dedykowanych oksydantów niezbędnych przy koloryzacjach - można używać tanich, ale znacznie gorszych zamienników. Niektórzy idą nawet dalej i skracają czas usług - skoro można w godzinę obciąć dwie osoby zamiast jednej, czemu tego nie zrobić?

Nie zawsze warto oszczędzać

Wszystkie te rozwiązania działają oczywiście na chwilę. I robią więcej szkody niż pożytku. Klientka, której kolor wypłucze się po trzecim umyciu włosów, z pewnością nie będzie zadowolona. Klient, który zostanie pospiesznie ostrzyżony, nie będzie miał poczucia oszczędzonych pieniędzy. Jeśli pogorszy się obsługa, nie dostaniemy już dobrej kawy, a zamiast relaksu salon wprowadzi nas w atmosferę stresu - z pewnością nie będziemy chcieli do takiego miejsca wrócić.

Dobra jakość usług fryzjerskich w dobrym salonie fryzjerskim w Warszawie czy Krakowie musi kosztować. Są oczywiście miejsca z absurdalnie wysokimi cenami - te należy omijać, bo ceny napędza w tym wypadku chwilowa moda i ego właścicieli. Ale większość dobrych, profesjonalnie prowadzonych salonów fryzjerskich ze świetnymi fryzjerami - aby się utrzymać, korzystać z dobrych produktów, zatrzymać dobrych pracowników i pracować w dobrych lokalach: musi podnosić ceny.

Jeśli już chcemy oszczędzać, warto rozważyć rzadsze niż dotąd wizyty, za to w dobrym, sprawdzonym miejscu. Będziemy mieli pewność, że dostaniemy świetną usługę, a jednocześnie będziemy wspierać tych, którzy uczciwie i profesjonalnie prowadzą swoje biznesy. Kryzysy zdarzają się i wszystkim dają w kość, ale na szczęście - nigdy nie trwają wiecznie.