Wiadomości

  • 15 marca 2023
  • wyświetleń: 1249

Mateusz Pilarski zakończył spływ Wisłą dla Szymonka

24 lutego wypłynął z Rudołtowic w samotny charytatywny spływ kajakowy, którego celem było przepłynięcie całego dystansu Wisły zimą i zebranie pieniędzy dla chorego Szymka. Niestety swoją wyprawę musiał zakończyć w połowie drogi z powodu choroby. Udało się już zebrać ponad połowę kwoty, potrzebnej na rehabilitację, która pomoże usprawnić Szymonka!

Mateusz Pilarski podczas spływu Wisłą dla Szymonka - 02.2023
Mateusz Pilarski podczas spływu Wisłą dla Szymonka - 02.2023 · fot. Alex Pilarska


Start spływu relacjonowaliśmy w artykule Przepłynie Wisłę dla chorego Szymonka. Wyruszył z Rudołtowic.

Szymek jest młodym chłopakiem, który jest dotknięty przez wiele różnych schorzeń m.in zaburzenia rozumienia mowy, obniżenie napięcia mięśniowego, autyzm dziecięcy oraz upośledzenie umysłowe znacznego stopnia.

Start spływu Wisłą Mateusza Pilarskiego - 24.02.2023
Start spływu Wisłą Mateusza Pilarskiego - 24.02.2023 · fot. pless.pl


- Niestety w połowie trasy dopadła mnie choroba, która mocno utrudniała mi dalszy spływ. Pomimo ogromnych chęci i stoczonym wewnętrznym boju, zmuszony jestem odpuścić dalszy spływ - przekazał w mediach społecznościowych.

Loading...


- Drodzy, dziękuję za wsparcie finansowe Szymona. Po codziennych ciężkich dniach i chłodnych nocach, gdzie temperatura zwykle była poniżej zera, to właśnie świadomość tego że na konto dla Szymka wciąż wpadało kilka złotych więcej dawała mi siłę, aby płynąć dalej - wspomina.

- Dziękuję wszystkim tym, którzy podczas trasy podrzucali mi ciepłe posiłki, pomagali przenosić kajak i rzeczy czy oferowali noclegi. Dziękuje również za wiadomości i słowa wsparcia. Dodawało to dużo otuchy - dodaje.

Loading...


Specjalne podziękowania przekazał Szymonowi Machnowskiemu. - Potrzebowałem pomocy na trasie - 10 minut i pomoc była - zaznacza.

Przypomnijmy, że Szymon dwa lata temu wyruszył na spływ z Goczałkowic dla Sławka - żołnierza po udarze. Wyprawę relacjonowaliśmy w artykułach:Loading...


- Czas przeanalizować wszystko, wyciągnąć wnioski i przygotować się dobrze na kolejne podejście. Może następnym razem ktoś popłynie ze mną? Gorąco zachęcam też do dalszego wspierania Szymona. Moja podróż się zakończyła, ale ten chłopak cały czas dzielnie walczy, dlatego podrzucam link do zbiórki - dodaje.

Link do zbiórki w serwisie zrzutka.pl:

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.