Wiadomości

  • 20 marca 2023
  • wyświetleń: 5095

Szkoły z gminy z dofinansowaniem z rządowego programu

Trzy placówki z terenu gminy Czechowice-Dziedzice otrzymały wsparcie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Środki można przeznaczyć na zakup książek będących nowościami wydawniczymi, wyposażenie bibliotek szkolnych oraz działania promujące czytelnictwo.

książka wspiera bohatera, galeria sfera, książki, kiermasz
Szkoły z gminy z dofinansowaniem z rządowego programu · fot. Fundacja Ekologiczna ARKA


W Czechowicach-Dziedzicach wsparcie w wysokości 12 000 zł otrzymało Technikum nr 1 działające w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych (to placówka, dla której organem prowadzącym jest powiat bielski).

Dofinansowanie otrzymały również placówki prowadzone przez gminę Czechowice-Dziedzice. To Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Londzina w Zabrzega, które także otrzymały po 12 000 złotych.

Wykaz placówek wychowania przedszkolnego, szkół, bibliotek pedagogicznych zakwalifikowanych do objęcia wsparciem finansowym w 2023 roku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 zatwierdził wojewoda śląski. Dofinansowanie z budżetu państwa w łącznej wysokości 3 184 055 zł otrzyma 464 publicznych i niepublicznych szkół i przedszkoli z terenu województwa śląskiego.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS w Zabrzegu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS w Zabrzegu" podaj