czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 marca 2023
  • wyświetleń: 514

Czy historia OC motocykla wpływa na cenę ubezpieczenia samochodu?

Materiał partnera:

Jednym z kluczowych czynników, które brane są podczas wyliczania kwoty za ubezpieczenie OC, jest historia ubezpieczenia. W ten sposób firmy ubezpieczeniowe doceniają kierowców, którzy jeżdżą bez szkody. A co w sytuacji, kiedy do tej pory ubezpieczony na Twoje nazwisko był jedynie motocykl? Czy w przyszłości, kiedy zakupisz samochód, historia Twojego OC motocykla będzie brana pod uwagę podczas zakupu OC dla samochodu?

pixabay.com

  1. Czym OC motocykla różni się od OC samochodu?
  2. Ubezpieczenie OC skutera — czy historia może wpłynąć na cenę OC?
  3. Czy zdobyte zniżki z jednośladów wpływają na OC samochodu?


Czym OC motocykla różni się od OC samochodu?Jak każdy doświadczony kierowca wie, wszystkie pojazdy w naszym kraju muszą posiadać ubezpieczenie OC. Obowiązek ten dotyczy także właścicieli innych maszyn, w tym skuterów czy motocyklistów. Niezależnie od pojazdu i liczby kółek, zasady ochrony i zakres ubezpieczenie ochrony cywilnej jest dokładnie taki sam w każdym przypadku. Ściśle określane są przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Jesteś właściciele motocykla lub skutera? Trzeba go ubezpieczyć w ten sam sposób, co samochód. Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie skutera? Wiele zależy od Twojej historii kierowcy, jak i od innych aspektów, takich jak pojemność silnika, model pojazdu czy rocznik. Wykupienie OC jest bardzo ważne, jego brak to wysokie kary. Za 3 dni zwłoki kara wynosi ok. 200 zł, za okres do 14 dni zwłoki kara wyniesie już 500 zł, a powyżej 14 dni - 1000 zł.

Ubezpieczenie OC skutera — czy historia może wpłynąć na cenę OC?Niezależnie od tego, czy wykupujesz ubezpieczenie OC skutera, ubezpieczenie motocykla — każde zdarzenie na drodze, niezależnie od pojazdu, może wpłynąć na kwotę ubezpieczenia. Ile kosztuje ubezpieczenie OC? Tylko najbardziej ostrożni kierowcy, którzy nie mieli nigdy wypadku czy kraksy, mogą liczyć na najniższe stawki ubezpieczenia. Poza tym brak ubezpieczenia OC skutera oraz jazda na nim może skutkować karami, a w przypadku spowodowania wypadku, kierowca może zostać zobowiązany do pokrycia wszelkich szkód. Brak OC skutera, samochodu czy motocykla — niezależnie od tego, czym jeździsz, każdy pojazd musi zostać ubezpieczony.

Czy zdobyte zniżki z jednośladów wpływają na OC samochodu?Wiesz już, jak duże wpływ podczas wyliczana składki ma Twoja historia. Nie ma co się temu dziwić. Firmy ubezpieczeniowe ufają kierowcom, którzy nie powodują wypadków, a tym, którym się to zdarzyło, podnoszą składki, aby mieć z czego wypłacić ubezpieczenie za poniesione szkody przez ofiarę takiego wypadku. Niewiele kosztuje OC w przeliczeniu na rok, a może dać naprawdę sporo. Brak ubezpieczenia i wypadek może nieść ze sobą poważne konsekwencje w postaci pokrywania kosztów leczenia czy naprawy samochodu ofiary z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie skutera i poprawna jazda na nim może później wpłynąć pozytywnie na ubezpieczenie samochodu czy motocykla. Ubezpieczyciel wie bowiem, że jesteś sprawdzonym kierowcą i nie powodujesz wypadków. Więc nie musisz ponosić wysokich kosztów ubezpieczenia.

Jednak nie zawsze zasady są takie same. Różne firmy mogą inaczej postępować z motocyklistami, którzy chcą ubezpieczyć swój samochód. Jedne chętnie biorą pod uwagę zniżki naliczone podczas ubezpieczenia motocykla i bezkolizyjnej jazdy. Inne patrzą na takie zniżki przez palce i nie do końca je respektują.

Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę ubezpieczeniową, sprawdź, która z nich respektuje zniżki, niezależnie od pojazdu. Więcej cennych informacji znajdziesz na stronie https://www.wowpolisa.pl/p/kalkulator-oc-bez-podawania-danych-osobowych-jak-dziala/38.html.