Wiadomości

  • 1 lipca 2023
  • wyświetleń: 378

Pierwszy dzień w nowej pracy - jak się odpowiednio przygotować?

Materiał partnera:

Czeka Cię pierwszy dzień w pracy i zastanawiasz się, jak sobie poradzisz? Jeśli w odpowiedni sposób przygotujesz się do tego wyzwania, z pewnością uda Ci się pokonać stres. Wszystko po to, aby dobrze wypaść w nowym środowisku. Sprawdź więc, o czym nie możesz zapomnieć!

Pierwszy dzień w nowej pracy - jak się odpowiednio przygotować?


Pamiętaj o punktualności i odpowiednim strojuJeśli spóźnisz się już w pierwszym dniu w pracy, na pewno nie uda Ci się wywrzeć dobrego pierwszego wrażenia. Nie możesz wszystkiego odkładać na ostatnią chwilę - najlepiej z wyprzedzeniem przygotuj dla siebie właściwą stylizację. Upewnij się, czy w Twojej firmie panuje określony dress code, aby jak najlepiej dostosować swój outfit do obowiązujących zasad. Jeśli nie ma odgórnie narzuconych wytycznych, możesz skompletować zestawienie w stylu smart casual. Zadbaj o też estetyczny wygląd swoich ubrań, pamiętając o ich wcześniejszym wyprasowaniu. Najlepiej zdecyduj się na stylizację utrzymaną w uniwersalnych, stonowanych kolorach.

Planujesz karierę w branży IT i czeka Cię pierwszy dzień w nowej pracy? Wejdź na the:blog i zapoznaj się z artykułami, w których znajdziesz wiele wskazówek na ten temat!

Zadbaj o dobre samopoczucieW pierwszym dniu pracy musisz szczególnie zadbać o dobre samopoczucie, dzięki czemu lepiej poradzisz sobie ze stresem. Nie możesz być niewyspany - w przeciwnym razie trudniej będzie Ci utrzymać skupienie, a dodatkowo staniesz się bardziej podatny na rozdrażnienie. Ważny jest nie tylko zdrowy sen, ale także zbilansowany posiłek. W trosce o zachowanie dobrego samopoczucia koniecznie zjedz pożywne śniadanie i zadbaj o nawodnienie organizmu - postaraj się bez pośpiechu wypić kubek ciepłej herbaty lub kawy, aby odprężyć się przed nowym wyzwaniem.

Przygotuj kilka zdań o sobiePierwszy dzień w nowej pracy to okazja do poznania swoich współpracowników - być może szef zorganizuje spotkanie, na którym będziesz mógł zapoznać się z całym zespołem. Przygotuj się na możliwość opowiedzenia kilku słów o sobie. Warto wspomnieć o dotychczasowym doświadczeniu zawodowym oraz wyrazić zadowolenie, że dołączyłeś do zespołu. Spróbuj poćwiczyć swoją prezentację przed lustrem, aby lepiej kontrolować gesty i mimikę.

Szukasz nowej pracy? Wejdź na portal https://www.pracuj.pl/ i sprawdź najnowsze ogłoszenia!

Zdobądź informacje na temat firmyPrzed pierwszym dniem w nowej pracy postaraj się jak najwięcej dowiedzieć na temat Twojego pracodawcy. Zapoznaj się z informacjami dostępnymi w sieci, przede wszystkim za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej firmy. Zwróć uwagę na wiadomości dotyczące zrealizowanych projektów i planowanych inwestycji. Zastanów się, czego dodatkowo chciałbyś się dowiedzieć podczas pierwszego dnia w nowej pracy. Postaraj się maksymalnie wykorzystać ten czas, aby sprawdzić, jak w praktyce będą wyglądać Twoje obowiązki. Jeśli masz wątpliwości dotyczące wykonywanych przez Ciebie zadań, najlepiej spisz je na kartce - dzięki temu nie zapomnisz zadać swojemu przełożonemu kluczowych pytań.

PodsumowaniePrzygotuj się na pierwszy dzień w nowej pracy, dbając o swoje samopoczucie. Zdrowy sen i pożywne śniadanie sprawią, że łatwiej poradzisz sobie z nowym wyzwaniem. Pamiętaj o skompletowaniu właściwej stylizacji, która pomoże Ci wywrzeć dobre pierwsze wrażenie. Możesz też zapoznać się z technikami relaksacyjnymi, aby przed pierwszym dniem w nowej pracy skutecznie pokonać stres. Zadbaj także o odpowiednie zaprezentowanie swojej osoby przed całym zespołem, ćwicząc przed lustrem kluczowe punkty swojej prezentacji.

Chcesz obliczyć wysokość wynagrodzenia dziennego, tygodniowego, miesięcznego, a nawet rocznego? Skorzystaj z kalkulatora godzinowego.