czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2003
  • wyświetleń: 2532

List gończy za kompanem Niemczyka

Bielska Prokuratura Rejonowa rozesłała list gończy za mężczyzną, który ponad tydzień temu zastrzelił Mariusza J. pseudonim "Jurek" - przestępczego kompana Ryszarda Niemczyka, pochodzącego z Janowic (gmina Bestwina) jednego z najgroźniejszych polskich kryminalistów.

Do zabójstwa doszło 4 maja nad ranem, w jednym z bielskich ogródków piwnych w centrum miasta. Podczas bójki padł strzał. Pocisk ugodził Mariusza J. w brzuch. Mężczyzna zmarł dwie godziny później w bielskim szpitalu. List gończy trafił do straży granicznej i policji.

Nieoficjalnie wiadomo, że Mariusz J. był od dłuższego czasu obserwowany przez oficerów Centralnego Biura Śledczego z Bielska-Białej, którzy liczyli, że za jego pośrednictwem uda się im dotrzeć do Ryszarda Niemczyka. Niemczyk jest jednym z najgroźniejszych polskich przestępców. Przypisywane jest mu między innymi zabójstwo "Pershinga", domniemanego szefa gangu pruszkowskiego. W 2000 roku uciekł z więzienia w Wadowicach.


Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.