czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2008
  • wyświetleń: 2102

Remont Pałacu Kotulińskich

Do rozpoczęcia renowacji XVIII-wiecznego pałacu Kotulińskich jego właścicielowi, firmie Polplast, potrzebna jest już tylko zgoda starostwa. A potem sprzyjająca aura. Remont ma ruszyć wiosną.

Wszystkie kwestie dokumentacyjne zostały domknięte końcem 2007 r. Przygotowany jest projekt techniczny. Koncepcja prac restauratorskich została wykonana już w maju. Do jej stworzenia właściciel wytypował bielskich architektów Zofię i Piotra Wawrzeńczyków.

- Został wybrany kierunek, by pałac adaptować na hotel - mówi Wiesław Zych, współwłaściciel spółki Polplast. Z uwagi na to, że budowla jest zabytkiem, w grę wchodzi hotel o wysokim standardzie - 3- lub 4-gwiazdkowy.

Zabytkowy charakter obiektu jest jego atutem. Koncepcja, a za nią projekt zachowują jak najwięcej oryginalnych elementów. Nie zostanie na przykład naruszony układ pomieszczeń. Na parterze znajdować się będą reprezentacyjny hol, recepcja, biuro, kawiarnia oraz restauracja. W klatce schodowej zostanie zamontowana winda. Piętro oraz poddasze zagospodarują pokoje gościnne z łazienkami. Na piętrze będą też hol i salka konferencyjna.

Niewykluczone również, że zamiast jednego z pokoi hotelowych powstanie pokój klubowy z bufetem. Goście będą mogli wypoczywać w saunach w pałacowych piwnicach. Stojący przy rezydencji Kotulińskich budynek dawnej oficyny ma zostać zburzony i postawiony na nowo, z przeznaczeniem na pokoje, dostosowane także dla osób niepełnosprawnych. Goście mieszkający w oficynie przedostaną się do pałacu przeszklonym przejściem.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.