Wiadomości

  • 8 kwietnia 2023
  • 11 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 1915

Przyjęli program opieki nad zwierzętami bezdomnymi

Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach przyjęła "Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice w roku 2023".

Przyjęli program opieki nad zwierzętami bezdomnymi
Przyjęli program opieki nad zwierzętami bezdomnymi · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Gmina Czechowice-Dziedzice zapewnia kompleksową opiekę zwierzętom bezdomnym pochodzącym z terenu gminy w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej - informuje czechowicki Urząd Miejski.

Bielskie schronisko na mocy porozumienia z gminą Czechowice-Dziedzice świadczy szereg usług, w tym odławianie zwierząt ze wskazanego miejsca na terenie gminy, zapewnienie miejsca w schronisku dla zwierząt, kastracje zwierząt w schronisku, a także poszukiwanie nowych właścicieli dla bezdomnych zwierząt, usypianie ślepych miotów, a także zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.

- Ponadto gmina w ramach realizacji zadań wynikających z programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt zapewnia opiekę nad kotami wolno żyjącymi poprzez zakup i wydawanie karmy, finansowanie zabiegów kastracji - wylicza Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak podsumowuje, "pozostałe środki zostaną przeznaczone na kastrację zwierząt właścicielskich oraz wskazanie gospodarstwa rolnego w celu zapewnienia miejsca dla zwierząt gospodarskich".

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.