Wiadomości

  • 15 kwietnia 2023
  • 20 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 14245

[FOTO] Perełka! Stacja Rafinerii Czechowice 30 lat temu oraz obecnie

Przedstawiamy Wam foto-ciekawostkę z naszego regionu. W Kończycach Wielkich nadal można zatankować paliwo na stacji benzynowej z szyldem RACER, czyli dawnej Rafinerii Czechowice S.A. Pan Piotr, jeden z naszych czytelników, już po opublikowaniu artykułu przesłał nam fotografie obiektu w pierwszej połowie lat 90.! Zobaczcie!

Stacja Rafinerii Czechowice w Kończycach Wielkich w latach 90. · fot. Nadesłane przez czytelnika / Piotr


- W uzupełnieniu foto-ciekawostki "Foto-dnia: stacja Rafinerii Czechowice w Kończycach Wielkich" - tak wyglądała ta stacja w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych. Zdjęcia zostały wykonane po zainstalowaniu pierwszych elementów reklamowych Rafinerii Czechowice. Jeszcze wtedy to nie był Racer - przekazał nam pan Piotr, któremu dziękujemy za przesłanie zdjęć.

Stacja Rafinerii Czechowice w Kończycach Wielkich
Stacja Rafinerii Czechowice w Kończycach Wielkich - 11.04.2023 · fot. mp / czecho.pl


Podobne stacje benzynowe do niedawna można było także spotkać w innych częściach naszego regionu, między innymi w Ustroniu. Warto dodać, że czechowicka rafineria nie istnieje już 17 lat. Przerób ropy naftowej w Czechowicach-Dziedzicach zakończono 31 marca 2006 roku.

Stacja Rafinerii Czechowice w Kończycach Wielkich - 11.04.2023
Stacja Rafinerii Czechowice w Kończycach Wielkich - 11.04.2023 · fot. mp / czecho.pl
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj