Wiadomości

  • 29 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 573

Spacer z noworodkiem - co powinno znaleźć się w wózku?

Materiał partnera:

Spacery z maluszkiem przynoszą wiele korzyści dla zdrowia dziecka. Pozytywnie wpływają na jego rozwijający się dopiero układ odpornościowy, przyzwyczajają noworodka do zmiennych temperatur oraz pomagają się dotlenić. Pierwszy spacer z nowym członkiem rodziny to wielkie wydarzenie dla rodziców. Należy się więc do niego odpowiednio przygotować. Dowiedz się, co warto mieć przy sobie, by spacer przebiegł spokojnie i dostarczył wiele przyjemności.

sesjaostatnidzien


Przygotowania przed pierwszym wyjściem na spacerNa pierwszy, wyjątkowy spacer z maluchem możesz wybrać się już 4-5 dni po porodzie. Oczywiście, noworodek powinien być w pełni zdrowy i muszą panować dobre warunki pogodowe. Wyjście na dwór powinno trwać około 5-10 minut i z każdym kolejnym warto wydłużać ten czas. Jesienią, zimą czy wczesną wiosną, kiedy to temperatury mogą być niskie, spacer warto poprzedzić werandowaniem. Polega to na przyzwyczajaniu noworodka do chłodu poprzez położenie odpowiednio ubranego maluszka w wózku, który następnie ustawia się przy otwartym oknie, na balkonie albo tarasie. Pierwsze werandowanie powinno trwać 5 minut i każde następne wydłużane o kolejne 5 minut. Czynność należy powtarzać codziennie do osiągnięcia 30 minut - wtedy dziecko będzie gotowe na swój pierwszy spacer.

Co zabrać ze sobą na pierwszy spacer?Aby zapewnić maluszkowi maksymalny komfort podczas pierwszego spaceru, a przy okazji zadbać o swój spokój, warto odpowiednio wyposażyć wózek. W chłodniejsze pory roku z powodzeniem możesz postawić na miękki śpiworek, który zapewni także maluszkowi ciepło i wygodę. Z kolei wiosną i latem zdecydowanie wystarczy kocyk. Pod główkę natomiast połóż miękką poduszeczkę Angels Wings. Jej ciekawy kształt sprawia, że amortyzuje wstrząsy w trakcie spacerów po nierównej nawierzchni. Dodatkowo dopasowuje się do pozycji dziecka, zapewniając nieprzerwany sen. W La Millou (https://www.lamillou.com/) znajdziesz szeroki wybór praktycznych akcesoriów w pięknych, stonowanych kolorach oraz uroczych wzorach, które doskonale sprawdzą się dla noworodka oraz mamy. Gdy dziecko już podrośnie i tradycyjny wózek zamienisz na spacerówkę, warto wyposażyć ją we wkładkę (https://www.lamillou.com/pl/wkladki-do-wozka-jersey), która zapewni wygodę pasażerowi i zabezpieczy materiał przed zabrudzeniami.

Wózek warto także wyposażyć w praktyczny organizer, do którego możesz zawsze schować zapasową pieluszkę, czy mokre chusteczki na wypadek zabrudzenia. Wystarczy zamontować go na rączce wózka, a potrzebne akcesoria będą zawsze pod ręką. Jeżeli planujesz dłuższe wyjście, uwzględnij, że w trakcie spaceru dziecko może domagać się nakarmienia. Dobrze mieć wtedy pod ręką pieluchę bambusową, którą możesz przykryć maluszka i zapewnić sobie maksimum komfortu. Na dłuższe wyjazdy i zagraniczne podróże warto zabrać poduszkę do karmienia, która ułatwi podanie pokarmu piersią albo z butelki (https://www.lamillou.com/pl/poduszki-kura-babci-dany-velvet).Ergonomiczny kształt zapewnia wygodę, a niewielkie rozmiary pozwolą łatwo spakować ją do wózka.

W trakcie spacerów pod ręką powinien być również praktyczny przewijak - mata, dzięki któremu nawet na świeżym powietrzu można bezpiecznie zmienić pieluchę. Nie zapomnij również o swoim komforcie! Szczególnie zimą warto wyposażyć się w mufki, które ochronią dłonie rodzica przed mrozem i ciepłą czapkę. Latem świetnie sprawdzi się kimono bambusowe.