Wiadomości

  • 1 maja 2023
  • 3 maja 2023
  • wyświetleń: 4542

Będzie nowa droga wzdłuż DK-1. Połączy "rondo donikąd"

Przebudowę ul. Robotniczej oraz budowę ul. Warzywnej wzdłuż drogi krajowej nr 1 przewiduje duża gminna inwestycja, która właśnie rusza. Powstanie prawie kilometr drogi od ul. Głównej do ronda w pobliżu zakładów mięsnych w Goczałkowicach-Zdroju.

Ulica Warzywna
Ulica Warzywna · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Zadanie pn. "Poprawa układu komunikacyjnego w gminie Goczałkowice-Zdrój poprzez przebudowę ul. Robotniczej oraz budowę ul. Warzywnej wzdłuż drogi krajowej nr 1" przewiduje przebudowę ul. Robotniczej na długości ponad 800 mb. Powstanie także prawie kilometr drogi - ul. Warzywnej, wzdłuż DK-1, od ul. Głównej do ronda w pobliżu zakładów mięsnych. Jednocześnie wybudowana i przebudowana zostanie tam kanalizacja deszczowa. Powstaną 22 miejsca postojowe w rejonie obiektów handlowych, przy skrzyżowaniu ul. Warzywnej z ul. Główną.

27 kwietnia wójt Gabriela Placha podpisała umowę na wykonanie prac. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RADEX sp. z o.o. z Bielska-Białej, na kwotę 4 mln 545 tys. 17 zł 67 gr. Na to zadanie gmina pozyskała prawie 3,5 mln zł dofinansowania z rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

Przebudowa ul. Robotniczej oraz budowa ul. Warzywnej wzdłuż DK1 - podpisanie umowy - 27.04.2023
Przebudowa ul. Robotniczej oraz budowa ul. Warzywnej wzdłuż DK1 - podpisanie umowy - 27.04.2023 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Sukcesywnie poprawiamy układ komunikacyjny w gminie, tworząc nowe połączenia drogowe. Ogromnym ułatwieniem jest łącznik Borowinowa-Zielona, który udało się wybudować w 2020 roku. Trwa budowa łącznika ulic Źródlanej i Spokojnej na Kolonii Brzozowej. Kolejnym celem jest budowa drogi wzdłuż DK 1 łączącej ul. Główną z rondem w rejonie zakładów mięsnych - tłumaczy Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

ar / czecho.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.