Wiadomości

  • 19 maja 2023
  • wyświetleń: 2516

[WIDEO, FOTO] Jest drugim domem dla dzieci i młodzieży. Ma 25 lat

4 maja 1998 roku swoją działalność rozpoczęła "Zatoka" - świetlica dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Czechowice-Dziedzice. W miniony czwartek placówka uroczyście świętowała 25-lecie swojego istnienia.

Urodziny świetlicy "Zatoka" - 18.05.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Jak na urodziny przystało był tort i prezenty - zarówno te dla dzieci, jak i przygotowane własnoręcznie przez wychowanków upominki dla zgromadzonych gości. Razem z dziećmi "sto lat" wyśpiewali burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, zastępca burmistrza Maciej Kołoczek, czechowiccy radni, przedstawiciele placówek prowadzonych przez Gminę Czechowice-Dziedzice oraz byli i obecni wychowawcy placówki. Oczywiście nie zabrakło dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Renaty Buryło, która przez wiele lat była kierownikiem "Zatoki".

Wzruszającym momentem było przeczytanie przez obecną kierownik Magdalenę Pawełko listu byłego wychowanka placówki, który do "Zatoki" uczęszczał jeszcze w latach 90.- Byłem jednym z pierwszych dzieci uczęszczających na świetlicę w 1998 roku. Wtedy byłem młodym chłopcem, nie rozumiałem tak naprawdę co to jest świetlica, nie wiedziałem, że Panie które są na świetlicy wykonują swoją pracę. Ja widziałem osoby, które poświęcają siebie dla nas, pokazując swoje dobrom cierpliwość, miłość. Uczących nas co to jest dobro dla innych. Jestem bardzo wdzięczny za pokazanie nam czym jest dobro i jak czynić dobro - napisał pan Adam, który odwiedza od czasu do czasu "Zatokę" już jako dorosły mężczyzna.

Świetlica "Zatoka" jest placówką wsparcia dziennego prowadzoną w formie specjalistycznej. Przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Czechowice -Dziedzice w wieku 6-18 lat, pochodzących z rodzin doświadczających trudności w sferze opiekuńczo-wychowawczej. Głównym celem działania Świetlicy jest wspieranie rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych poprzez objęcie dziecka opieką i wychowywaniem.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.