Wiadomości

  • 20 maja 2023
  • wyświetleń: 1391

Jechali na rowerach środkiem jezdni. Jeden z nich miał 2 promile...

Strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic zatrzymali do kontroli rowerzystów, którzy jechali bez obowiązkowego oświetlenia. Okazało się, że jeden z nich jest nietrzeźwy - wydmuchał 2 promile...

Jechali na rowerach środkiem jezdni. Jeden z nich miał 2 promile...
Jechali na rowerach środkiem jezdni. Jeden z nich miał 2 promile... · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Jak informuje czechowicka straż miejska, sytuacja miała miejsce w niedzielę, 14 maja. O godzinie 20.20 funkcjonariusze straży miejskiej patrolujący ulicę Miliardowicką w Zabrzegu zauważyli dwóch rowerzystów poruszających się środkiem jezdni bez wymaganego przepisami oświetlenia.

- Jeden z kierujących, gdy zobaczył nadjeżdżający radiowóz, próbował skręcić w najbliższą uliczkę, lecz został zatrzymany do kontroli przez patrol. Mężczyźni okazali się być mieszkańcami Zabrzega w wieku 23 oraz 27 lat. Od jednego z nich wyczuwalna była silna woń alkoholu. W pewnym momencie nie był w stanie ustać na nogach. Z uwagi, że sprawcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów tożsamości oraz stan jednego z nich wskazywał na stan po spożyciu alkoholu, na miejsce został wezwany patrol policji - relacjonuje czechowicka straż miejska.

Podczas oczekiwania jeden z mężczyzn przyznał się do spożywania wódki. Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji po zbadaniu mężczyzn na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdzili u 27-latka dwa promile alkoholu. Drugi był trzeźwy.

- Zgodnie z przepisami jazda rowerem w stanie nietrzeźwości to wykroczenie z art. 87§1a kodeksu wykroczeń. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 2 500 złotych. Dodatkowo obydwaj mężczyźni zostali przez strażników ukarani mandatami za wykroczenie z art. 88 kodeksu wykroczeń tj. prowadzenie roweru bez wymaganego przepisami oświetlenia - podsumowała straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.