Wiadomości

  • 28 maja 2023
  • 30 maja 2023
  • wyświetleń: 3999

Audiobooki na YouTubie. Kolejny ciekawy projekt "Pana Szewca"

Na YouTubie pojawił się audiobook pierwszego rozdziału książki "Nie próbuj" autorstwa czechowiczanina Mateusza Wróbla, znanego także jako "Pan Szewc". Kolejne części będą pojawiać się w każdą niedzielę, a czyta je sam autor. Wydanie książkowe ukazało się w 2017 roku nakładem wydawnictwa Novae Res.

Mateusz Wróbel w studiu Czecho-Sound
Mateusz Wróbel w studiu Czecho-Sound · fot. Archiwum prywatne


- W 2017 roku wydałem nakładem wydawnictwa Novae Res swoją debiutancką powieść "Nie próbuj". Dziś i w każdą kolejną niedzielę, chciałbym Wam przeczytać po jednym rozdziale tej książki zupełnie za free, dzięki możliwościom mojego studia nagrań Czecho-Sound - mówi czechowiczanin Mateusz Wróbel.

Wydania audio książki "Ni próbuj" będą publikowane co tydzień w niedzielę tutaj.

Mateusz Wróbel urodził się w 1991 roku. To czechowicki poeta, pisarz, perkusista i autor tekstów katowickiej formacji poetycko-muzycznej "Horyzontalni". Były nauczyciel polskiego, a aktualnie przedsiębiorca - właściciel popularnego zakładu szewskiego Pan Szewc oraz sali prób muzycznych i studia nagrań Czecho-Sound. Na swoim koncie artystycznym posiada 4 książki poetyckie ( "Mrok", "Ekshumacja" oraz z grupą poetycką "Horyzont" - "Reerekcja" i "Bulgot") oraz debiut prozatorski "Nie próbuj".Opis książki "Nie próbuj"Atmosfera w Mieście Kata jest duszna jak za dawnych lat. Środowisko tamtejszej bohemy przeżarte jest melancholią i poczuciem kresu egzystencji. Młody pisarz Ignacy wraca do miasta po śmierci swojej żony, oddając się przyjemności alkoholowego zatracenia i samotności. Po pewnym czasie poznaje młodego studenta prawa, Stacha, który pod wpływem tajemniczego kloszarda radykalizuje się, chcąc dokonać przewrotu politycznego w kraju targanym społeczną frustracją. Wkrótce, porywając za sobą tłumy, okaże się jedną z najniebezpieczniejszych osób w państwie. Stach, odwołując się do haseł romantycznych, stwierdza, że w kraju potrzebna jest bezwzględna rewolucja, która... wymaga ofiar. Zaczyna wcielać w życie swój szatański plan...


powieść nie próbuj

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.