Wiadomości

  • 30 maja 2023
  • wyświetleń: 480

Jakie zalety ma cięcie desek z użyciem wielopiły?

Materiał partnera:

Praca z drewnem wymaga powtarzalnej precyzji tak, aby wszystkie materiały używane przez zakład miały identyczne wymiary. Aby to osiągnąć, można zdecydować się na manualne narzędzia, np. przycinarki diamentowe, jak i na bardziej zautomatyzowane systemy. Przy dużych wolumenach najbardziej przydatne okażą się jednak wielopiły, które dokładnie przecinają deski na wiele elementów o określonych wymiarach. Zobacz, dlaczego warto się na nie zdecydować, jeśli pracuje się z drewnem!

uzywanemaszynystolarskie


Zastosowanie, kultura i specyfika pracy z wielopiłą stolarskąPodstawowym zadaniem stojącym przed każdym zakładem zajmującym się produkcją asortymentu z drewna jest odpowiednie przycinanie surowca. Maszyny stolarskie dedykowane do takiej pracy są bardzo zróżnicowane. Przy wyborze kluczowymi czynnikami powinny być efektywność, precyzyjność cięcia i powtarzalność procesu. Wszystkie te cechy spełniają nowoczesne wielopiły, które stosowane są zarówno w mniejszych zakładach stolarskich, jak i w światowym przemyśle meblowym, stolarki okiennej i nie tylko.

Specyfika wielopiły polega na tym, że jest ona narzędziem w dużym stopniu programowalnym, zapewniającym częściową automatyzację pracy. Składa się z wielu ostrzy tnących, zazwyczaj pił tarczowych, które zdolne są do przecinania grubych desek tak, aby uzyskać elementy o pożądanych wymiarach. Ogromną zaletą staje się szybkość działania. W zależności od modelu wielopiła jest w stanie ciąć deski nawet o szerokości sięgającej pół metra i zróżnicowanej wysokości. Każde narzędzie wyposażone jest w kilka różnego rodzaju pił, najczęściej do ok. 250 mm. Mechanizm gąsienicowy lub wałowy sprawnie przenosi materiał do części tnącej, cały czas stabilizując go w celu uzyskania jak najdokładniejszych rezultatów.

Wielopiła, czyli najlepsza maszyna do cięcia desek dla profesjonalnych zakładówProfesjonalne zakłady stolarskie i przemysłowe chętnie korzystają z wielopił. Żadna inna maszyna do cięcia desek, która ma być jednocześnie precyzyjna i oszczędna, nie zapewnia tak dobrych efektów. Główne zalety, które wyróżniają wielopiły spośród innych narzędzi, to m.in.:

  • precyzja cięcia i automatyzacja procesu - jak żadne inne maszyny stolarskie wielopiły zapewniają powtarzalną dokładność i są w stanie obsługiwać bardzo duże wolumeny surowców,
  • oszczędność czasu i wysiłku - w przeciwieństwie do narzędzi manualnych i półautomatycznych praca operatora przy wielopile jest ograniczone do niezbędnego wysiłku, a proces cięcia jest niezwykle szybki,
  • skuteczność w pracy z różnymi materiałami - urządzenia można stosować do cięcia różnych rodzajów drewna, a także produktów drewnopodobnych,
  • bezpieczeństwo operatorów - część tnąca z reguły jest zasłonięta w celu ochrony operatorów, a surowce przesuwane są do ostrzy za pomocą mechanizmu gąsienicowego lub walcowego.


Wielopiła to w pełni profesjonalne narzędzie i inwestycja, która długoterminowo może przynieść zakładowi ogromne oszczędności zarówno na polu finansowym, jak i czasowym. Dzięki zróżnicowanej ofercie urządzeń nie ma dziś problemu ze znalezieniem najlepszego rozwiązania.