czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2008
  • wyświetleń: 1021

Burmistrz spotkał się z wiceministrem

W piątek 25 stycznia br. w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie burmistrza Mariana Błachuta z wiceministrem w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego - Januszem Mikułą. Tematem spotkania było omówienie wniosku o dofinansowanie z Funduszu Spójności przedsięwzięcia pod nazwą „Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w gminie Czechowice-Dziedzice”. W spotkaniu uczestniczyli ponadto zastępca burmistrza Stanisław Czyż oraz prezes Przedsiębiorstwa Inżynierii Miejskiej - Michał Gil.

Burmistrz spotkał się z wiceministrem
Janusz Mikła, wiceminister w MRR.


Minister J. Mikuła przedstawił uczestniczącym w spotkaniu, najnowsze informacje związane z ustaleniami czynionymi na szczeblu ministerialnym. - Ustaliliśmy, że priorytetem będą inwestycje, które kompleksowo regulować będą budowę kanalizacji w zlewniach dwóch największych rzek: Odry i Wisły. Czechowice-Dziedzice bez wątpienia wpisują się w te założenia – mówił minister J. Mikuła.

Budowa kanalizacji w gminie Czechowice-Dziedzice, to inwestycja, której wartość wstępnie szacuje się na około 200 mln zł. Gmina nie jest w stanie sama udźwignąć takiego ciężaru, dlatego priorytetem jest uzyskanie na ten cel, dofinansowania ze środków w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko z Funduszu Spójności

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.