Wiadomości

  • 27 czerwca 2023
  • wyświetleń: 379

Kriolipoliza dla urody i nie tylko

Materiał partnera:

Kriolipoliza, czyli innowacyjny i bezinwazyjny zabieg wyszczuplający, oparty na zamrażaniu tłuszczu, od jakiegoś czasu jest chętnie wybieranym odpowiednikiem liposukcji. Metoda ta została wymyślona i opracowana przez dwóch lekarzy ze Stanów Zjednoczonych, z początkiem XXI wieku. Do wykonania zabiegu, używane są specjalistyczne urządzenia do kriolipolizy. Czy wiesz jednak, na czym polega sam zabieg i kto może mu się poddać?

Kriolipoliza dla urody


Na czym polega zabieg kriolipolizy?Zabieg kriolipolizy polega na zamrażaniu tłuszczu, co prowadzi do zredukowania tkanki tłuszczowej o nawet czterdzieści procent. Wykorzystywana do tego temperatura nie przekracza średnio + 5 stopni Celsjusza i nie spada poniżej 0 stopni. W przypadku osób borykających się z dużą otyłością, stosuje się o wiele niższą temperaturę, od - 5 stopni nawet do - 10.

Jak przebiega sam zabieg?W tkance podskórnej, mieszczą się komórki tłuszczowe złożone z kwasów tłuszczowych, które są szczególnie wrażliwe na niskie temperatury. Za pomocą specjalnego urządzenia zamraża się wspomniane powyżej komórki. Wybrane części ciała pojedynczo poddaje się zabiegowi. Urządzenie przytyka się do konkretnego fragmentu ciała, w tym momencie dochodzi do schłodzenia skóry, oczywiście wraz z tkanką tłuszczową. Komórki tłuszczowe po wyciągnięciu ciepła, zaczynają obumierać, a następnie zanikać.

Metoda ta nie zagraża zdrowiu pacjenta, jest bezbolesna i nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Żadne narządy znajdujące się w pobliżu miejsc zabiegowych nie są narażone na niebezpieczeństwo. Następstwem kriolipolizy może być jedynie: zasinienie, opuchnięcie oraz zaczerwienie poszczególnych miejsc.

Dla kogo jest zabieg kriolipolizy?Zabieg kriolipolizy jest przeznaczony dla ludzi, chcących usunąć nadmiar tłuszczu z takich części ciała jak: uda, łydki, brzuch, talia czy choćby twarz. Sam zabieg trwa około godziny, a pierwsze efekty są zauważalne po miesiącu, chociaż w niektórych przypadkach należy zdecydowanie dłużej poczekać na rezultaty.

Kriolipoliza - jakie są przeciwwskazania?Mimo, że zabieg kriolipolizy jest niezwykle bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę.
  1. Zabiegowi nie mogą się poddać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.
  2. Osoby chorujące na cukrzycę, a także mające problemy z wątrobą.
  3. Osoby, na które źle oddziałują niskie temperatury.
  4. Osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca.
  5. Dzieci.


Na stronie firmy Beautygroup (https://beautygroup.com.pl) znajdziesz szeroki wybór sprzętu dla medycyny estetycznej w tym urządzenia kosmetyczne.