Wiadomości

  • 3 lipca 2023
  • 4 lipca 2023
  • wyświetleń: 4565

Agresywny 34-latek spał na nasypie kolejowym. Nie przyjęto go do domu

W poniedziałek, 26 czerwca straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach interweniowała wobec 34-latka, który spał na nasypie kolejowym przy wiadukcie na ulicy Narutowicza. Po odwiezieniu pijanego mężczyzny pod wskazany adres jego ojciec nie wpuścił go do domu, ponieważ w stanie nietrzeźwości młody czechowiczanin zachowuje się agresywnie.

straż miejska, radiowóz,
Agresywny 34-latek spał na nasypie kolejowym. Nie przyjęto go do domu - zdj. ilustracyjne · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


26 czerwca o godzinie 20.55 dyżurny straży miejskiej zadysponował patrol na ulicę Narutowicza w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie na wiadukcie kolejowym miała spać nietrzeźwa młoda osoba.

- Osoba zgłaszająca oczekująca na miejscu wskazała patrolowi śpiącego na nasypie kolejowym przy wiadukcie mężczyznę. Po przebudzeniu, z uwagi na stan upojenia alkoholowego, miał problemy z poruszaniem się. Mężczyzna - 34-letni mieszkaniec naszego miasta - podczas legitymowania twierdził, że nie posiada przy sobie żadnego dokumentu tożsamości. Strażnicy udali się z nim pod wskazany adres zamieszkania celem przekazania go pod opiekę rodzinie. Niestety, ojciec odmówił przyjęcia syna do domu twierdząc, że po spożyciu alkoholu zachowuje się bardzo agresywne - relacjonuje czechowicka straż miejska.

Jak dodała, funkcjonariusze w takim przypadku zobowiązani są do przewiezienia mężczyzny do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia.

- Gdy tylko 34-latek dowiedział się, że ojciec nie przyjmie go do domu, zaczął być agresywny i wulgarny w stosunku do interweniujących strażników. Mężczyzna próbował podjąć próbę ucieczki z radiowozu. Zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i ręcznego miotacza gazu, następnie po obezwładnieniu agresora założono mu również kajdanki. Podczas przeszukania mężczyzny okazało się, że posiadał przy sobie dokumenty tożsamości, czym popełnił wykroczenie z art. 65§2 kodeksu wykroczeń, tj. wprowadzanie w błąd organu państwowego lub instytucji - informuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Strażnicy z przeprowadzonej interwencji sporządzili dokumentację służbową oraz wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.