Wiadomości

  • 4 lipca 2023
  • wyświetleń: 831

Co robić z BITCOINEM?

Materiał partnera:

Kryptowaluty cieszą się coraz większą popularnością. W tego typu wirtualne pieniądze inwestują nie tylko przedsiębiorcy, ale też rządy, banki czy osoby prywatne. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że każde inwestowanie wiąże się z ryzykiem i nadal zdecydowanie więcej osób traci, a nie zarabia. Dziś podpowiemy Wam, co robić z Bitcoinem?

kryptowaluty


Czym jest Bitcoin?Zacznijmy może od tego, czym jest Bitcoin. Jest to kryptowaluta, a dokładnie forma cyfrowa, którą tworzy się i przetrzymuje elektronicznie. Powstała w 2009 r. Niewątpliwie istotną cechą kryptowalut jest decentralizacja, co oznacza, że informacje na temat stanów kont bitcoinów znajdują się w wielu różnych miejscach. Dzięki temu zyskuje się jeszcze większe bezpieczeństwo. Trzeba jeszcze wiedzieć, że bitcoiny są dostępne w ograniczonej ilości. Bitcoin jest tworzony z wykorzystaniem programów komputerowych. Jednocześnie jest to płynny środek wymiany, choć jego cena może być zmienna.

Na co wydawać bitcoiny?Bitcoiny można inwestować, ale też można kupować za nie różnego rodzaju towary bądź usługi. Wyobraźcie sobie, że bitcoiny można zakupić za zwykłe pieniądze np. poprzez giełdę, następnie przechowywać je w portfelu cyfrowym. Jeżeli interesuje Was zakup kryptowalut, to możecie nabyć bitcoin na stronie: https://exmo.com/pl/buy-bitcoin. Wyobraźcie sobie, że w Polsce jest obecnie 20 firm, które akceptują płatności za pomocą bitcoinów. Jest to choćby szkoła językowa, sklep z elektroniką, agencja SEO. Bitcoinem można bardzo łatwo płacić. Nie trzeba nawet logować się ani używać karty czy wpisywać PIN. Należy jedynie wyświetlić kod QR w aplikacji portfela bitcoin. W następnym etapie dany sprzedawca zeskanuje Wasz telefon, wykorzystując technologię radiową NFC. Wyobraźcie sobie, że w niektórych krajach za bitcoiny można kupować meble, samochody, a nawet bilety na imprezy muzyczne. W wielu krajach akceptuje się kryptowaluty. Np. Niemcy to kraj, który jest jednym z największych potentatów na rynku, gdzie odbywa się handel kryptowalutami. W tym kraju znajdziemy rozbudowaną sieć bitomatów czy też innych punktów, gdzie akceptuje się płatności kryptowalutowe. Ponadto kryptowalutami można płacić na Bermudach, w Białorusi, Singapurze czy Szwajcarii. W Polsce, tak jak w większości państw, nie ma obecnie żadnych regulacji prawnych dotyczących bitcoinów. Nie oznacza to jednak, że posługiwanie się bitcoinami jest nielegalne. Bez problemu możecie znaleźć firmy, które dają taką możliwość. Jeżeli chcecie sprawdzić cenę bitcoinu, to informację znajdziecie na stronie: https://exmo.com/pl/price-bitcoin.

Czy warto wydać bitcoiny, czy lepiej zostawić na koncie?Bitcoin jest powszechnie znaną kryptowalutą, której kurs jest raczej niezmienny. Od kilku lat występuje pełna stagnacja. Wielu inwestorów zastanawia się, czy lepiej wydać swoje bitcoiny, czy może zostawić na koncie. Tak naprawdę wszystko zależy od Waszych preferencji. Możecie liczyć, że np. cena bitcoinu wzrośnie i wtedy zarobicie na sprzedaży, ale z drugiej strony należy zdawać sobie sprawę, iż cena bitcoinu może bardzo szybko spaść. Z tego powodu nie ma 100% pewności jakie działanie należy podjąć, by zyskać. Oczywiście można również swoje bitcoiny wydawać np. Microsoft oferuje różnego rodzaju gry czy aplikacje w zamian za bitcoiny. Możecie też za nie kupić bilet lotniczy czy nawet wakacyjny wyjazd. Oczywiście nie każdy sprzedawca oferuje taką możliwość, ale z roku na rok tych sprzedawców jest coraz więcej.