Wiadomości

  • 6 lipca 2023
  • wyświetleń: 564

Interaktywna podłoga - cena, zastosowanie i gry oraz zabawy

Materiał partnera:

Chociaż dla niektórych postępujący rozwój techniczny to co najwyżej mroczny zwiastun nadchodzącej robotyczne rewolucji, w rzeczywistości kolejne odkrycia pozwalają nam znacząca usprawniać różne aspekty codziennego życia. Zastosowania nowych technologii w designie, programowaniu, medycynie czy właśnie edukacji pozwalają na zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa. Jednym z nowoczesnych sprzętów stosowanych współcześnie w szkołach ich przedszkolach jest interaktywna podłoga. Jak działa i jak można ją stosować?

dziecko


Czym jest interaktywna podłoga?Interaktywna podłoga, znana też jako magiczny dywan, to w rzeczywistości wcale nie coś, co kładziemy na ziemię, a... projektor. Zawieszony na suficie nowoczesny, wyposażony w czujniki ruchu rzutnik wyświetla na podłodze różnorodne gry i aplikacje, za pomocą których w formie zabawy dzieci nabywają cennych umiejętności, rozwijają się ruchowo i uczą nowych informacji. Interaktywna podłoga to urządzenie niezwykle uniwersalne: można ją bezpiecznie zainstalować w każdym jasnym pomieszczeniu o jednolitym podłożu, jest niezwykle prosta w obsłudze dzięki systemowi plug and play oraz możliwości kontroli ruchami dłoni i ciała bądź pilotem, a także oferuje szereg gier pozwalających dzieciom ćwiczyć zręczność, pamięć, spostrzegawczość czy logiczne myślenie.

Interaktywna podłoga - cenaNa polskim rynku wybrać można różnorodne interaktywne podłogi - do najpopularniejszych należą choćby podłoga interaktywna Funtronic Magiczny Dywan. Cena tego typu sprzętu waha się w zależności od wybranej marki oraz modułów z grami - im więcej zainwestujemy, tym więcej możliwości zaoferuje nam wybrana interaktywna podłoga. Cena pojedynczego zestawu zawierającego w sobie projektor i pakiet gier edukacyjnych zaczyna się zwykle na około dziesięciu tysiącach złotych. Przechodząc na wyższą półkę cenową możemy spodziewać się szerszego wachlarza oferowanych gier i dodatkowych funkcji - wtedy za zestaw zapłacimy od dwunastu do nieco ponad czternastu tysięcy złotych.

Zastosowanie interaktywnej podłogiOferowane w pakietach sprzedawanych wraz z interaktywną podłogą gry stanowić mogą zarówno proste zabawy mające zaangażować dzieci ruchowo, jak i aktywności skupiające się na nauczeniu dzieci podstaw wiedzy z danego przedmiotu. Wybór jest tu niezwykle zróżnicowany: nauka ekologii, poznawanie języków obcych, nazw otaczających nas planet, instrumentów, leśnej przyrody. Maluszki poprzez proste zabawy uczą się rozpoznawać i wyrażać swoje emocje, poznają alfabet i cyfry oraz nazwy państw. Starsze dzieci mogą korzystać z bardziej skomplikowanych modułów, które pozwolą im poznać między innymi podstawy programowania. Jako, że użytkowanie interaktywnej podłogi wymaga zaangażowania całego ciała jest to również świetnie narzędzie w procesie rehabilitacji bądź rewalidacji. Z inwestycji w magiczny dywan skorzystają więc nie tylko przedszkola i szkoły podstawowe, ale również świetlice i sale zabaw, ośrodki wypoczynkowe, poradnie pedagogiczne, kliniki rehabilitacyjne, ośrodki kulturowe czy nawet domy prywatne - w końcu interaktywna podłoga to również zabawa dla całej rodziny!