Wiadomości

  • 22 sierpnia 2023
  • 23 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 11690

[FOTO] Pożar poddasza po uderzeniu pioruna. Poszkodowana została 1 osoba

W poniedziałek 21 sierpnia około godziny 21.00 służby ratunkowe interweniowały przy ulicy Zawiłej w Czechowicach-Dziedzicach. Według zgłoszenia doszło do pożaru poddasza w budynku jednorodzinnym, w który uderzył piorun.

Interwencja straży pożarnej przy ulicy Zawiłej w Czechowicach-Dziedzicach - 21.08.2023 · fot. OSP Lipowiec


Jak informuje KM PSP w Bielsku-Białej, w wyniku rozpoznania strażacy ustalili, że na skutek uderzenia pioruna w maszt antenowy znajdujący się na budynku jednorodzinnym doszło do pożaru na poddaszu. Zapaleniu uległo ocieplenie, konstrukcja więźby dachowej, a także instalacja elektryczna i antenowa. W chwili wystąpienia zdarzenia w budynku znajdowały się trzy osoby które opuściły go przed przyjazdem strażaków.

Pożar został ugaszony przez właściciela przed przyjazdem pierwszych zastępów OSP i PSP. 34-letni mężczyzna został ranny - doznał oparzeń 1. stopnia obydwu dłoni. Poszkodowany został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na dalsze badania.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu ocieplenia z miejsca wystąpienia pożaru oraz przewietrzeniu pomieszczeń. Udzielono pomocy medycznej poszkodowanemu w postaci opatrunków hydrożelowych oraz wsparcia psychicznego. Sprawdzono miejsce wystąpienia pożaru kamerą termowizyjną - nie stwierdzono zagrożenia. Dokonano pomiarów w całym budynku na obecność tlenku węgla - wynik O ppm.

Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej (3 z nich zawrócono przed dojazdem), zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Jak informują strażacy, straty oszacowano na 3 000 złotych.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.