Wiadomości

  • 5 września 2023
  • wyświetleń: 3051

Jedna z dróg wewnętrznych włączona do gminnej sieci. Będzie projekt przebudowy

Podczas sierpniowej sesji czechowickiej Rady Miejskiej czechowiccy radni przegłosowali uchwałę w sprawie zaliczenia ulicy Dębowej do kategorii dróg gminnych. Do tej pory zaliczana była do dróg wewnętrznych.

Jedna z dróg wewnętrznych włączona do gminnej sieci. Będzie projekt przebudowy
Jedna z dróg wewnętrznych włączona do gminnej sieci. Będzie projekt przebudowy · fot. mp / czecho.pl


Zaliczenie do kategorii dróg gminnych nastąpiło 
w drodze uchwały Rady Miejskiej po zasięgnięciu opinii właściwego Zarządu Powiatu. Ulica stanowi uzupełnienie sieci drogowej w tej części miasta, ma charakter drogi klasy dojazdowej.

Jak mówił podczas sierpniowej sesji czechowickiej Rad Miejskiej zastępca burmistrza Paweł Mrowiec, ulica Dębowa do tej pory była drogą zakładową, o nieuregulowanym stanie prawnym.

Fragment ulicy Dębowej, który został włączony do kategorii dróg gminnych
Fragment ulicy Dębowej, który został włączony do kategorii dróg gminnych · fot. Załącznik do uchwały Rady Miejskiej


- Włączenie ulicy do kategorii dróg gminnych ma także związek z koncepcją modernizacji linii kolejowej z Czechowic-Dziedzic poprzez Bielsko-Białą do Zwardonia. Upublicznienie drogi spowoduje, że będziemy mieli większe możliwości zaprojektowania rozwiązań bezkolizyjnych - dodał samorządowiec.

Jak przekazał portalowi czecho.pl Janusz Uszok, czechowicki radny z osiedla Tomaszówka, wraz ze sporządzaniem dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Dębowej, podobny dokument powstanie także dla ulicy Wąskiej.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.