Wiadomości

  • 6 września 2023
  • wyświetleń: 4144

W końcu doczekają się chodnika? Po interpelacjach jest petycja mieszkańców

Od kilku lat mieszkańcy ulicy Mazańcowickiej w Czechowicach-Dziedzicach proszą o wybudowanie chodnika przy fragmencie tej drogi od skrzyżowania z ulicą Ligocką. Po kilku interpelacjach pojawiła się petycja w tej sprawie, która trafiła do starosty bielskiego.

Ul. Mazańcowicka w Czechowicach-Dziedzicach - 5.09.2022
Ul. Mazańcowicka w Czechowicach-Dziedzicach - 5.09.2022 · fot. mp / czecho.pl


Mieszkańcy fragmentu ulicy Mazańcowickiej (od ulicy Ligockiej) zwrócili się do starosty bielskiego z prośbą o "wgląd do wstępnego planu rozbudowy drogi przy ich ulicy". Równocześnie poprosili o włączenie ich postulatu - budowy dwóch chodników. Jak zwracają uwagę, to "wysoki standard społecznie oczekiwany".

- W związku ze wzmożonym do nieprzeciętnych ruchem samochodów oraz zwiększającym się stanem działań dewelopera, a co za tym idzie - dużego w naszej okolicy zamieszkania ludzi, prosimy o zapewnienie nam wysoce oczekiwanego bezpieczeństwa. Dodatkowo każdy z nas mieszkańców uczynił krok do umożliwienia sprawnej modernizacji naszej ulicy - możemy przeczytać w petycji (pisownia oryginalna).

W związku z powyższym czechowiczanie zawnioskowali również do czechowickiego Urzędu Miejskiego o dofinansowanie inwestycji powiatu właśnie w drugi chodnik.

- Myślimy, że dobrym wzorem dla naszego oczekiwania może być droga naszej gminy - przy ulicy Kopernika, czy ta w Bronowie. Za konkretne, rzeczowe i pozytywne rozpatrzenie naszej prośby z góry dziękujemy. Czekamy na sprawną i szybką odpowiedź w naszej sprawie - dodali mieszkańcy fragmentu ulicy Mazańcowickiej (pisownia oryginalna).

Do sprawy będziemy wracać, gdy starosta bielski odpowie na petycję.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.