czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 lutego 2008
  • wyświetleń: 4340

Nowi nauczyciele dyplomowani

W domu Strażaka w Bystrej 6 lutego miała miejsce uroczystość wręczenia nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach oświatowych powiatu bielskiego aktów nadania stopnia awansu zawodowego - nauczyciela dyplomowanego.

Reklama

Nauczycieli, wizytatorów oraz przedstawicieli samorządu lokalnego przywitał wójt gminy Wilkowice Mieczysław Rączka, który przedstawił zebranym krótką informację o gminie i placówkach oświatowych zlokalizowanych na terenie sołectw Bystra, Meszna i Wilkowice.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć program słowno–muzyczny połączony z prezentacją multimedialną przygotowany przez uczniów Gimazjum im. Juliana Fałata w Bystrej pod kierunkiem nauczycieli Ewy Galas i Zbigniewa Peszka. Program zapowiedziany przez dyrektora gimnazjum Michała Kunce pt.”Ten alarm trwa” poświęcono naszej bolesnej przeszłości - okrutnym czasom II wojny światowej, wrześniom niemieckiej okupacji.

Uroczystość przypadła na środę popielcową, dlatego program gimnazjalistów miał szczególną wymowę, przynosząc chwile zadumy nad przeszłością, dodał spotkaniu powagi oraz refleksji nad znaczeniem autorytetów, przywiązania do przeszłości i wyciągania z niej wniosków z korzyścią dla młodego pokolenia.

Uroczystość jest podsumowaniem waszej sumienności zawodowej. Bez niej nie byłoby coraz wyższego poziomu w szkołach, nie byłoby etosu zawodu nauczyciela – zwrócił się do nauczycieli Jacek Szczotka dyrektor bielskiej delegatury Kuratorium Oświaty.

Stopień awansu zawodowego nauczyciel dyplomowany otrzymali: z gminy Czechowice–Dziedzice Ireneusz Kasprzyk (Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach), Magdalena Głąb, Ewa Niemczyk i Magdalena Smagoń (Gimnazjum Publiczne nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach), Beata Czerw, Stefania Jachnik, Aleksandra Utrata, Jolanta Wilkanowska – Olejak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach), Wioletta Hankus (Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach–Dziedzicach), a z gminy Bestwina Krystyna Biłka, Anna Pączek i Małgorzata Ślosarczyk (Zespół Szkolno–Przedszkolny w Bestwince), Anna Okruta (Zespół Szkolno–Przedszkolny w Kaniowie).

Ze szkół, których organem założycielskim jest powiat bielski stopień awansu zawodowego nauczyciel dyplomowany otrzymali Agnieszka Gryboś, Mirosława Pająk i Joanna Śłusarczyk z Zespołu Liceów w Czechowicach–Dziedzicach oraz Urszula Śliwa–Gluza dyrektor Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Polskiego Związku Narciarskiego w Szczyrku z siedzibą w Buczkowicach.

Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.