Wiadomości

  • 12 września 2023
  • 15 września 2023
  • wyświetleń: 22383

[FOTO] Potrącenie na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach. Tożsamość rannego zagadką

We wtorek, 12 września tuż przed godziną 19.00 na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach doszło do potrącenia pieszego. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Trzeba było liczyć się z utrudnieniami. Policjanci badają wszystkie wątki sprawy. Wśród nich jest m.in. tożsamość rannego.

Potrącenie pieszego na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 12.09.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu z ul. Mazańcowicką, na pasie w stronę Katowic. Jak wstępnie ustalili policjanci, pieszy przebiegał przez jezdnię od strony Multispedytora w stronę Mc Donald's (ze strony prawej na lewą względem ruchu pojazdu). Relacje świadków wskazują na to, że pieszy miał czerwone światło i został potrącony przez prawidłowo jadącą kierująca Hyundaiem. Kobiecie nic się nie stało, była trzeźwa i posiadała wymagane uprawnienia.

Pieszy doznał ciężkich, wielonarządowych obrażeń ciała i trafił do szpitala, gdzie trwa walka o jego życie. Nim na miejsce dotarły profesjonalne służby, akcję ratowniczą prowadzili przypadkowi kierowcy co zasługuje na dużą pochwałę. Jak relacjonował nam jeden z kierowców, który udzielał pierwszej pomocy, poszkodowany doznał bardzo poważnych obrażeń głowy, niewątpliwie były także liczne złamania.

Ranny w szpitalu pozostaje nieprzytomny, a jego tożsamość zagadką. Około 40-letni mężczyzna był ubrany w sportowy strój, typowy do uprawiania joggingu (sportowe obuwie, krótkie spodenki i sportową koszulkę z oddychającego materiału). Nie miał przy sobie telefonu, dokumentów ani niczego co potwierdzałoby jego tożsamość. Jeśli ktoś z mieszkańców okolicznych miejscowości ma informację o tym kim może być potrącony biegacz, proszony jest o kontakt z KMP w Bielsku-Białej lub pod numerem alarmowym 112.

sid, pj / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.