Wiadomości

  • 13 września 2023
  • wyświetleń: 527

Wynajem aut dostawczych na weekend - ile kosztuje i na jakich warunkach możliwe jest wynajęcie auta dostawczego?

Materiał partnera:

Samochód dostawczy jest ogromnie użytecznym narzędziem pracy. Jest niezastąpiony nie tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ale też dla każdego, kto potrzebuje przewozić duże i ciężkie przedmioty. Aby korzystać z funkcjonalności takiego auta, nie trzeba go kupować - warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów dostawczych.

wynajemsamochodowdostawczychdlafirm2


Bez samochodu dostawczego nie da się prowadzić biznesu w licznych branżach: transportowej, kurierskiej, meblowej, budowlanej i wielu innych. Jednakże nie tylko przedsiębiorcom potrzebne są pojazdy tego typu. Ładunki o znacznych gabarytach czy masie, albo po prostu w dużej ilości, przewozić też może osoba, która nie zajmuje się prowadzeniem działalności gospodarczej. Czy powinna ona posiadać własny samochód dostawczy? Nie! Istnieje możliwość wynajęcia takiego pojazdu nawet na krótki termin, przykładowo na weekend. Mieszkańcy Śląska powinni w tym celu zajrzeć pod adres: wynajem samochodów dostawczych Katowice.

Kiedy warto wynająć samochód dostawczy?Wynajem samochodów dostawczych to świetna opcja dla przedsiębiorców, którzy liczą się z kosztami, a także z różnych powodów nie chcą lub nie mogą kupować ani brać w leasing auta. Wypożyczenie pojazdu dostawczego to bardzo korzystna pod względem finansowym forma jego użytkowania.

Taki pojazd mogą również wynajmować klienci indywidualni. Każdemu z nas może przecież okazać się niezbędna pojemna przestrzeń ładunkowa - kiedy przewozimy duże i ciężkie przedmioty, albo też są one na tyle liczne, że nie mieszczą się do auta osobowego. Chyba najczęstszą taką okazją jest przeprowadzka, gdy trzeba sprawnie przetransportować meble i sprzęt domowy. Planując ją, warto wypożyczyć samochód dostawczy, nawet, jeśli posiadamy auto osobowe; z pewnością nie jest ono na tyle pojemne, żeby mogło pomieścić cały nasz dobytek. Co istotne, wynajęcie auta dostawczego z wypożyczalni daje o wiele większą niezależność niż w przypadku skorzystania z usług firmy transportowej, a także pozwala zaoszczędzić. Samochód taki, jeśli wynajmiemy go na jeden dzień lub cały weekend, pozwoli szybko oraz sprawnie przetransportować wszystkie kartony i meble we właściwe miejsce, co ogromnie pomoże podczas przeprowadzki i urządzania domu, jak również pociągnie za sobą mniejsze wydatki niż skorzystanie z usług firmy transportowej.

wynajemsamochodowdostawczychdlafirm


Jakie samochody dostawcze można wynająć na weekend, i ile to kosztuje?Jeśli jesteśmy klientami indywidualnymi i potrzebujemy samochodu dostawczego do okazjonalnego przewiezienia większych ładunków, np. podczas przeprowadzki, warto wynająć pojazd o masie do 3,5 tony - może go prowadzić osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B. Przestrzeń ładunkowa takiego samochodu z pewnością spełni wymagania przewozowe osoby zmieniającej miejsce zamieszkania, prowadzącej prace remontowe, wyposażającej lokum w nowe meble, itd. Można tu wymienić takie modele, jak:

  • Mercedes Sprinter 519CDi kontener 8p + winda;
  • Mercedes Sprinter 519CDi kontener 9 palet;
  • Mercedes Sprinter 519CDI plandeka 10p + winda;
  • Mercedes Benz Sprinter 616 kontener 9p + winda;
  • Fiat Ducato 180 MultiJet furgon chłodnia -5 stopni 5 palet;
  • Iveco Daily 35S15 L4H2.


Jeśli chodzi o cenę wypożyczenia takiego samochodu na weekend, zależy ona od pojazdu i czasu trwania wynajmu. Przykładowo, wypożyczenie popularnego modelu Mercedesa Sprinter 311 na jeden do trzech dni oznacza koszt rzędu 190 zł netto za dzień. Za wynajem samochodu dostawczego Mercedes Benz Sprinter 616 kontener 9p + winda na okres od czterech do ośmiu dni zapłacić trzeba około 220 zł netto za dobę. Z kolei wynajem auta dostawczego bez limitu kilometrów oznacza dopłatę 20 proc. do kwoty z cennika.

Wszystkie pojazdy przeznaczone do wynajmu są sprawdzone, posiadają ubezpieczenie drogowe, pozostają regularnie serwisowane i utrzymywane w doskonałym stanie technicznym.