Wiadomości

  • 15 września 2023
  • wyświetleń: 4120

Gminny program bezpłatnych kastracji psów i kotów. Można składać wnioski

Istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnego wykonania zabiegu kastracji psa lub kota właścicielskiego. Można składać wnioski.

kot, kotka, sterylizacja, weterynarz
Gminny program bezpłatnych kastracji psów i kotów. Można składać wnioski · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Jak informuje Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach z bezpłatnych zabiegów kastracji psa lub kota właścicielskiego można skorzystać w ramach realizacji zadań ujętych w programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice w roku 2023.

Wnioski o wykonanie zabiegu kastracji psa lub kota w 2023 roku mogą składać osoby, które zamieszkują i utrzymują zwierzęta domowe na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Jeden właściciel zwierzęcia może skorzystać z zabiegu kastracji i znakowania jednego psa lub maksymalnie 2 kotów.Wnioski można składać od 14 września do 13 października w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach. Realizacja wniosków przewidziana jest na termin od 1 października do 30 listopada lub do wcześniejszego wykorzystania puli środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w roku 2023.

Wnioski rozpatrywane będą według kolejności wpływu.

Szczegółowe zasady przeprowadzania kastracji i znakowania zwierząt można znaleźć w poniższym załącznikach.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.