Wiadomości

  • 20 września 2023
  • 24 września 2023
  • wyświetleń: 26512

Z Czechowic-Dziedzic do Pragi, Wiednia, Budapesztu i Monachium. Będą nowe połączenia

Mamy kolejną dobrą wiadomość dla osób podróżujących koleją. W nowym rozkładzie jazdy pociągów, który będzie obowiązywał od 10 grudnia, znalazło się połączenie z Warszawy do Monachium przez Czechowice-Dziedzice. Jest to pociąg "Chopin", który będzie także rozdzielany w kierunku Pragi, a także Budapesztu przez Bratysławę.

Główny dworzec kolejowy w Wiedniu
Główny dworzec kolejowy w Wiedniu · fot. viennatouristinformation.com


Rozkład jazdy pojawił się już na stronie internetowej Kolei Austraickich - OBB. Pociąg w relacji Warszawa Wschodnia - Monachium odjedzie z Czechowic-Dziedzic 5 minut po północy. W Wiedniu będzie o godzinie 4.49, w Linzu - o 6.21, a w Salzburgu - o 7.44. Do stolicy Bawarii pociąg dojedzie o 9.59.

Dzięki rozdzieleniu pociągu na stacjach Bogumin oraz Breclav, składy będą mogły dojechać także do Pragi oraz Budapesztu, przez Bratysławę. Informację potwierdził w rozmowie z portalem czecho.pl Przemysław Brych, znany jako "Konduktor Przemek".

Z naszego miasta pociągi do stolicy Austrii, w relacji - Kraków - Wiedeń - odjadą także o godzinie 7.41. Po polskiej stronie składy będą prowadzone przez lokomotywy PKP Intercity.

Warto dodać, że to nie jedyna dobra wiadomość dla podróżujących koleją, która pojawiła się w tym tygodniu. Od grudnia powrócić mają także połączeni do Oświęcimia i Krakowa - portal czecho.pl pisze o tym w artykule "Powrócą codzienne połączenia kolejowe do Oświęcimia. Co z kursami do Krakowa?".
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu czecho.pl w 2023 roku? Podsumowanie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu czecho.pl w 2023 roku? Podsumowanie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu czecho.pl w 2023 roku? Podsumowanie" podaj