Wiadomości

  • 22 września 2023
  • wyświetleń: 1600

Mieszkańcy chcą progów zwalniających na ul. Grabowej w Ligocie. Jest odpowiedź burmistrza

Powracamy do interpelacji radnego Jerzego Bożka, który we wniosku do burmistrza Czechowic-Dziedzic zaapelował o zamontowanie progów zwalniających na ulicy Grabowej w Ligocie. Jest odpowiedź władz gminy.

Próg zwalniający
Mieszkańcy chcą progów zwalniających na ul. Grabowej w Ligocie. Jest odpowiedź burmistrza - zdj. ilustracyjne · fot. mp / czecho.pl


Przypomnijmy, radny Jerzy Bożek zwrócił się z prośbą o zamontowanie na ulicy Grabowej w Ligocie Miliardowicach trzech progów zwalniających. Jak zaznaczył, wzdłuż tej ulicy występuje gęsta zabudowa budynków jednorodzinnych z dużą ilością mieszkańców, a sama ulica jest wąska oraz nie posiada chodnika.

- W opisanym przypadku przemieszczający się piesi, rowerzyści i pozostali użytkownicy, a w szczególności dzieci narażeni są na niebezpieczeństwo poprzez nadmierne niedozwolone rozwijanie prędkości przez motocyklistów i kierowców. Zamontowanie progów na tej ulicy z całą pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i minimalizacji szansy na wypadek drogowy - argumentuje przedstawiciel mieszkańców w czechowickiej Radzie Miejskiej.

Wniosek podpisało 37 mieszkańców ulicy Grabowej.

W odpowiedzi burmistrz Marian Błachut poinformował, że Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach zleci opracowywania nowego projektu organizacji ruchu uwzględniającego montaż progów zwalniających na ulic Grabowej.

- Montaż przedmiotowych progów po uzyskaniu zatwierdzenia sporządzonego projektu przez starostę bielskiego planowany jest w bieżącym roku, jednakże jest to uwarunkowane dostępnymi wolnym środkami finansowymi. W przypadku ich braku prace montażowe zostaną wykonane w pierwszej połowie przyszłego roku - dodał samorządowiec.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.