Reklama

Wiadomości

  • 23 września 2023
  • 26 września 2023
  • wyświetleń: 23004

[WIDEO, FOTO] Mateusz Morawiecki w Czechowicach-Dziedzicach. Premier na uroczystości w OSP Lipowiec

W sobotę 23 września premier Mateusz Morawiecki odwiedził Czechowice-Dziedzice. Szef rządu był jednym z gości uroczystości przekazania wozu bojowego w OSP Lipowiec.

Premier Mateusz Morawiecki na uroczystości w OSP Lipowiec - 23.09.2023 · fot. mp / czecho.pl


Do OSP Lipowiec trafił używany pojazd. Jak przekazał portalowi czecho.pl Paweł Wróbel, prezes jednostki, ciężki wóz trafił do Czechowic-Dziedzic z KM PSP w Katowicach, która przekazała go decyzją śląskiego komendanta PSP. To Scania z 2008 roku, posiadający na swoim wyposażeniu 5 ton wody.

- Zastanawialiśmy się, jak go wyremontować, aby służył nam na lata. Wysłaliśmy do kilku firm zapytanie w sprawie ceny remontu pojazdu. Niestety, kwota przewyższała nasze możliwości - było to nawet 300 000 złotych. Podjęliśmy decyzję, że podejmiemy wyzwanie usprawnienia samochodu swoimi siłami. Zajęło nam to 8 miesięcy, ale dzisiaj możemy ten samochód poświęcić i przekazać - dodał prezes OSP Lipowiec.Gmina Czechowice-Dziedzice dofinansowała OSP Lipowiec w kwocie 45 000 złotych. Resztę środków - 81 tysięcy złotych - pochodziło ze środków własnych jednostki.

Uroczystości przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Marian Błachut, minister Grzegorz Puda oraz premier Mateusz Morawiecki, który przyjechał do Czechowic-Dziedzic z niezapowiedzianą wizytą. Wcześniej szef rządu przebywał w Bielsku-Białej, gdzie spotkał się z seniorami.

Uroczystość przekazania wozu bojowego w OSP Lipowiec - 23.09.2023 · fot. mp / czecho.pl


Wśród pozostałych gości była europoseł Izabela Kloc, poseł Przemysław Drabek, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Bartłomiej Fajfer, a także radna powiatu bielskiego Barbara Adamska i radni Wojciech Leśny i Radosław Hudziec.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ochotnicza Straż Pożarna Lipowiec" podaj