Reklama

Wiadomości

  • 26 września 2023
  • wyświetleń: 4714

Na oczach strażników przejechał przez tory. Tłumaczył, że pociąg był daleko, a on sam jest niepełnosprawny

Patrol straży miejskiej podjął interwencję wobec rowerzysty niestosującego się do sygnalizacji świetlnej na przejeździe kolejowym przy ulicy Dębowej w Czechowicach-Dziedzicach. Młody mężczyzna na oczach patrolu postanowił ominąć opuszczane rogatki i przejechać dalej.

Przejazd kolejowy
Przejazd kolejowy · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Do zdarzenia doszło w piątek 22 września o godzinie 7:15. Funkcjonariusze zatrzymali rowerzystę do kontroli. Był to 31-letni mieszkaniec Bestwiny, który tłumaczył się strażnikom, że pociąg był daleko, a on jest osobą niepełnosprawną i może nie stosować się do tego zakazu. Za popełnione wykroczenie strażnicy sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie z art. 97a - niedozwolone objeżdżanie zapór na przejazdach kolejowych i wjeżdżanie na przejazdy kolejowe.

Strażnicy przypominają: uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także kierujący pojazdem, który narusza zakaz:

  • objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór na przejeździe kolejowym, wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone, oraz wejścia lub wjazdu na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych,
  • wjeżdżania na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy


podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2000 złotych.

ar / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.