Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2023
  • wyświetleń: 1993

Przy ul. Ligockiej w Ligocie powstanie nowy chodnik. Jest dofinansowanie

Powiat bielski poinformował o otrzymaniu dofinansowania na budowę chodników w Ligocie oraz w Landeku. Samorząd otrzymał także 3,5 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa na trwającą przebudowę ulicy Oświęcimskiej w Dankowicach - to popularna droga z Czechowic-Dziedzic do Brzeszcz.

kostka brukowa, chodnik, nawierzchnia
Przy ul. Ligockiej w Ligocie powstanie nowy chodnik. Jest dofinansowanie - zdj. ilustracyjne · fot. freeimages.com


W Ligocie nowy chodnik powstanie przy ulicy Ligockiej. 400 metrów nowego traktu dla pieszych powstanie na odcinku pomiędzy ulicami Ochodzką i Rakową (mapa poniżej). Ogłoszenie przetargu zaplanowane jest do końca roku, a realizacja - do kwietnia 2024 roku. Powiat otrzymał dofinansowanie w postaci 80% kosztów inwestycji.W tym tygodniu powiat bielski poinformował również o otrzymaniu 3,5 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa na trwającą od czerwca przebudowę ulicy Oświęcimskiej w Dankowicach. Do lipca 2024 roku na całej długości po jednej stronie powstanie chodnik lub utwardzone pobocze, ponadto powstaną 2 nowe zatoki autobusowe w miejscu istniejących przystanków. Jezdnia zostanie przebudowana, pojawi się nowe oznakowanie drogowe. W ramach robót ujęto także budowę kanalizacji deszczowej.

Ulica Oświęcimska na granicy Dankowic i Jawiszowic
Ulica Oświęcimska na granicy Dankowic i Jawiszowic · fot. Powiat bielski


Koszt przebudowy drogi Czechowice-Dziedzice - Bestwina - Dankowice - Jawiszowice to prawie 13 mln zł. Wcześniej powiatowy samorząd pozyskał na to przedsięwzięcie 5,4 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Brakujący wkład własny - niecałe 4 mln zł - mają sfinansować samorządy: powiatu bielskiego i gminy Wilamowice. Koniec robót zaplanowano na lipiec 2024 roku.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.