Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2023
  • wyświetleń: 1452

Ważny moment dla OSP Dziedzice. Została włączona do krajowego systemu

Jednostka OSP Dziedzice od 1 października należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W sumie do KSRJ włączono 155 jednostek OSP, w tym 89 nowych oraz 66 ponownie.

Podszywają się pod strażaków. OSP Dziedzice ostrzega
Ważny moment dla OSP Dziedzice. Została włączona do krajowego systemu - zdj. archiwalne · fot. OSP Dziedzice


Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) to integralna część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, mający na celu ratowanie życia, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń.

System skupia jednostki ochrony przeciwpożarowej, inne służby, inspekcje, straże, instytucje oraz podmioty, które dobrowolnie w drodze umowy cywilnoprawnej zgodziły się współdziałać w akcjach ratowniczych.

Głównym celem KSRG jest zapewnienie ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska, w ramach działań podejmowanych przez PSP i inne podmioty ratownicze (ze szczególnym uwzględnieniem OSP)

Loading...

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Dziedzice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

OSP Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Dziedzice" podaj