Wiadomości

  • 4 października 2023
  • wyświetleń: 448

Wybieramy materac 100x200 dobry dla kręgosłupa

Materiał partnera:

Wybór właściwego materaca ma duże znaczenie w kontekście zdrowia kręgosłupa i rehabilitacji wad postawy, a rozmiar 100x200 to jedna z popularnych opcji dla jednej osoby. Zobacz jakie cechy posiadają dobre materace 100x200 i poznaj trzy modele, które warto sprawdzić.

Wybieramy materac 100x200 dobry dla kręgosłupa


Dlaczego przy problemach z kręgosłupem wybór materaca ma znaczenie?Zanim przejdziemy do wyboru konkretnych modeli, warto zrozumieć, dlaczego odpowiedni materac jest tak istotny dla zdrowia kręgosłupa.

Główne zadanie materaca to właściwe podparcie całego ciała. Materac dopasowany do wagi użytkownika i jego sylwetki sprawia, że ciało może się rozluźnić, a mięśnie zregenerować. Warto też pamiętać, że to właśnie w nocy zachodzą wszystkie procesy naprawcze w organizmie. Z tego właśnie względu tak ważne jest, by osoby, które mają problemy z kręgosłupem, zwróciły uwagę, czy śpią na odpowiednim dla nich materacu.

Niewłaściwy materac może pogłębiać wady kręgosłupa, powodować napięciowe bóle pleców i szyi, czy drętwienie kończyn. Dlatego warto zainwestować w materac, który zapewni odpowiednie wsparcie całemu ciału.

Trzy modele materacy 100x200 warte polecenia1. Materac Hilding Pasodoble

Szukasz twardego materaca 100x200? Zwróć uwagę na model Pasodoble. To materac dedykowany osobom o wyższej wadze i tym, którzy preferują mocniejsze podparcie. Wkład ze sprężyn kieszeniowych zapewnia punktową reakcję na nacisk. Z kolei warstwa maty kokosowej zwiększa twardość, a naturalne włókno z agawy stabilizuje materac. Dzięki swoim właściwościom Pasodoble polecany jest jako element wspomagania rehabilitacji wad postawy.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

2. Materac SleepMed Supreme

Materac 100x200 marki SleepMed to również model z certyfikatem wyrobu medycznego. Co więcej otrzymał on też prestiżowy certyfikat jakości AEH, potwierdzający, że materac pozytywnie przeszedł testy pod kątem ergonomii, higieny i klimatu.

Materac Supreme zbudowany jest z pianek wysokoelastycznych o różnej twardości i blatu pianki termoelastycznej o grubości aż 8 cm. Dzięki temu zapewnia elastyczne podparcie, a jednocześnie bardzo dobrze odciąża ciało, zwiększając tym samym komfort snu. Jeśli szukasz materaca 100x200, który pozwoli Ci na samodzielne dopasowanie rodzaju podparcia - sprawdź ten model. Materac SleepMed Supreme pozwala zmienić twardość materaca aż na 4 sposoby.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

3. Materac Foam Royal Med Prestige

Jeśli szukasz połączenia sprężystego podparcia, optymalnego dopasowania do sylwetki i wsparcia lepszej cyrkulacji krwi w organizmie, to materac Med Prestige może być trafnym wyborem. To materac medyczny z pianką termoelastyczną, dopasowującą się do kształtu ciała pod wpływem jego temperatury. Wyposażony został w specjalną wkładkę Feel Drought, której głównym zadaniem jest sprawne odprowadzanie wilgoci z wnętrza materaca. Jest to więc też dobra opcja jako materac 100x200 dla alergików i osób ceniących higieniczne środowisko snu.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Poduszki ortopedyczne jako uzupełnienie zdrowego snuWspółpraca dobrego materaca z odpowiednią poduszką ortopedyczną to przepis na zdrowe warunki do odpoczynku i regeneracji, które pomogą zadbać o zdrowie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne odgrywają istotną rolę w utrzymaniu właściwej postawy ciała podczas snu. Dzięki nim możemy zapewnić odpowiednie wsparcie dla szyi i głowy, co ma istotne znaczenie dla komfortowego i zdrowego snu. Poduszki ortopedyczne są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Pozwala to dopasować odpowiedni model do budowy ciała i do twardości materaca. Warto wybrać poduszkę, która zapewni optymalne uniesienie głowy i szyi, utrzymując je w linii prostej z kręgosłupem. Dzięki temu można uniknąć problemów z bólami karku i pleców, które mogą pojawić się przy niewłaściwej poduszce.

Sprawdź 5 najlepszych materacy 200x200