Wiadomości

  • 18 października 2023
  • wyświetleń: 590

Dlaczego warto stosować krem nawilżający dla mężczyzn i jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja?

Materiał partnera:

Męska skóra mimo, iż jest nawet 20% grubsza od kobiecej jest podatna na podrażnienia, a nawet przesuszanie. Stąd stosowanie kremu nawilżającego dla mężczyzn wydaje się niezbędne. Jak powinna wyglądać codzienna męska pielęgnacja?

krem pod oczy


Czego potrzebuje męska skóra twarzy?Męska skóra twarzy jest dość gruba, ale jednocześnie zawiera sporo sebum. Ma to swoje plusy i minusy. Z jednej strony wolniej się starzeje, z drugiej łatwiej o niedoskonałości. Mimo tego, że łój jest produkowany, męska skóra potrzebuje nawilżenia, gdyż traci je przez szkodliwe czynniki zewnętrzne czy zaburzenia hormonalne. Ponadto skórę należy złuszczać, gdyż ma większe tendencje do rogowacenia. Ważne jest regularne wykonywanie peelingów. W przypadku mężczyzn odpowiednia częstotliwość to od jednego do dwóch razy w tygodniu. Męska skóra twarzy potrzebuje również zmiękczania zarostu, zatem nie można zapominać o odpowiednich kosmetykach, które zniwelują ryzyko podrażnień. Doskonale sprawdzi się pianka do golenia twardego zarostu i przeciw podrażnieniom. Powinna zawierać witaminę C oraz kwas salicylowy. Dzięki tym składnikom aktywnym chroni warstwę hydrolipidową i zapobiega jej uszkodzeniu.

Dlaczego nawilżający krem jest must have na męskiej półce oraz jaki wybrać?Krem nawilżający to produkt, który zabezpiecza barierę hydrolipidową skóry. Jest ona odpowiedzialna za ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Krem zapewnia dodatkową warstwę nawilżenia i chroni przed odparowaniem nadmiaru wody. Uzupełnia też warstwę lipidową. Dzięki temu zarówno wiatr, niska czy wysoka temperatura, jak i promieniowanie UV nie są destrukcyjne dla skóry. Stosując nawilżający krem dla mężczyzn, można zadbać o równowagę PEH. Krem powinien przede wszystkim zawierać składniki głęboko nawilżające, ale i odbudowujące. Niezbędny jest kwas hialuronowy, który wiąże wodę w głębszych warstwach skóry. Istotne znaczenie ma to, by formuła kremu była lekka i nie pozostawiał on widocznego, tłustego filmu. Ważna jest zawartość filtra UV przy stosowaniu kremu na dzień, choć można sięgnąć także po osobny produkt, czyli spray z filtrem SPF.

Jak powinna wyglądać codzienna męska pielęgnacja skóry twarzy?Codzienną męską pielęgnację należy rozpocząć od oczyszczania skóry. Najlepiej wybrać płyn micelarny, który ma lekką formułę i wspiera barierę hydrolipidową. Ponadto można sięgnąć po tonik, który przywraca skórze neutralne pH. Po oczyszczeniu dwa razy w tygodniu należy wykonać peeling. Można sięgnąć po drobnoziarnisty, ale dobrze sprawdzi się enzymatyczny, zwłaszcza jeśli mężczyzna ma problem z niedoskonałościami skóry twarzy. Potem można przystąpić do zmiękczenia zarostu przy użyciu kosmetyków do golenia - pianki, żelu czy też dedykowanego mydła. Po kilku minutach można przystąpić do usuwania zarostu. Gdy skóra jest już gładka, przychodzi czas na łagodzenie podrażnień i zapobieganie ich występowaniu. W tym przypadku warto sięgnąć po balsam po goleniu. Ostatnim krokiem w męskiej codziennej pielęgnacji jest użycie serum i kremu. Serum może mieć działanie odżywcze, ale i przeciwzmarszczkowe. Krem z kolei zabezpiecza zewnętrzną warstwę skóry i sprawia, że przez wiele godzin może prezentować się zdrowo i promiennie. Dzięki wypracowanej rutynie pielęgnacyjnej można zniwelować ryzyko podrażnień i pojawianie się kolejnych niedoskonałości.

Warto pamiętać, że poza pielęgnacją ważna jest również odpowiednia dieta. Dzięki tej bogatej w kwasy Omega-3 i Omega-6 można odpowiednio zadbać o nawilżenie, ale i elastyczność męskiej skóry.