Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2023
  • 27 października 2023
  • wyświetleń: 12169

Niebezpieczne zdarzenie na przejeździe kolejowym. Rogatki podniosły się, gdy nadjeżdżał pociąg

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek 24 października na przejeździe kolejowy przecinającym ul. Bestwińską w Czechowicach-Dziedzicach. Szlabany zostały podniesione przez dyżurnego mimo, że nadjeżdżał pociąg. Sytuację wyjaśnia rzecznik PKP PLK.

Przejazd kolejowy - zdjęcie ilustracyjne
Przejazd kolejowy - zdjęcie ilustracyjne · fot. pixabay.com


O sytuacji otrzymaliśmy informację od naszej czytelniczki. Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 6.00 rano.

"Dziś około godziny 6:10 doszło by do tragedii na przejeździe kolejowym na ulicy Bestwińskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Opuszczono szlabany o wiele za wcześnie w oczekiwaniu na przejazd pociągu z Czechowic-Dziedzic Przystanek w kierunku Bielsko-Biała, który planowo odjeżdża z Czechowic-Dziedzic Południe o 6:07. O 6:10 pociąg jeszcze nie przejeżdżał i nagle szlabany uniosły się. Kiedy samochody zaczęły przejeżdżać, pojawił się pociąg. Tylko czujność kierowców sprawiła, że jedne samochody zdążyły zjechać szybko tuż przed pociągiem a inne nie wjechały na przejazd. Widziałam to wszystko z peronu. Bardzo niebezpieczna sytuacja" - napisała mieszkanka w liście do redakcji.

Przyczyny zdarzenia wyjaśnia rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.:

- Komisja powołana przez zarządcę infrastruktury ustala przyczyny zdarzenia, do którego doszło dziś ok. godz. 6 rano przy przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Bestwińskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że maszynista pociągu Kolei Śląskich, jadącego od Czechowic-Dziedzic Przystanku do Czechowic-Dziedzic Południowych zgłosił dyżurnemu ruchu awarię systemu pojazdu i konieczność krótkotrwałego zatrzymania na szlaku. Dyżurny ruchu ustalił z maszynistą, że podnosi rogatki, by przepuścić kierowców oczekujących przed przejazdem kolejowo-drogowym. Maszynista miał poinformować dyżurnego ruchu o możliwości kontynuowania jazdy, by ten mógł ponownie opuścić rogatki. Komisja ustala dlaczego tak się nie stało - mówi Karol Jakubowski.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.