Wiadomości

  • 28 października 2023
  • 11 listopada 2023
  • wyświetleń: 4400

Na swoich jednośladach uczczą Święto Niepodległości. Przed nami 3. Rajd Rowerowy dla Niepodległej

Za nami:

W sobotę 11 listopada odbędzie się III Rajd Rowerowy dla Niepodległej. Na wydarzenie nie ma zapisów ani wpisowego. - Pokażmy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujmy wspólnie jedno z najpiękniejszych świąt. Pokażmy również, że łączą nas trzy wielkie rzeczy: wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć - zachęca radny Jerzy Bożek, organizator.

Rajd Niepodległości - 11.11.2021
Rajd Niepodległości - 11.11.2021 · fot. Robert Pieczarko / Centrum Edukacji Ekologicznej w


Zbiórkę uczestników zaplanowane na godzinę 9.00 na czechowickim placu Jana Pawła II. Cykliści z Ligoty i okolic mogą skorzystać ze wspólnego wyjazdu o godzinie 8.20 spod Domu Kultury w Ligocie Miliardowicach.

Po otrzymaniu biało-czerwonych chorągiewek na placu Jana Pawła II z możliwością zamontowania ich do roweru, cykliści przejadą na Skwer Stulecia, gdzie będą uczestniczyć w uroczystych obchodach Święta Niepodległości.

Po uroczystości uczestnicy rajdu przejadą trasę około 30 kilometrów ulicami Czechowic-Dziedzic i sołectw. Najważniejszym punktem na trasie przejazdu będzie Gospoda "U Stryczków", skąd w 1914 roku wyruszyła grupa ochotników Legionów Piłsudskiego.

O godzinie 12.00 uczestnicy rajdu odśpiewają Hymn Polski.

Na swoich jednośladach uczczą Święto Niepodległości. Przed  nami 3. Rajd Rowerowy dla Niepodległej
Na swoich jednośladach uczczą Święto Niepodległości. Przed nami 3. Rajd Rowerowy dla Niepodległej · fot. Materiały organizatora

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.