Wiadomości

  • 5 listopada 2023
  • 9 listopada 2023
  • wyświetleń: 4865

Spotkanie informacyjne w sprawie przebudowy linii kolejowej. Przedstawią zakres inwestycji

Za nami:

W czwartek, 9 listopada o godzinie 16.00 w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach (sala 305) przy Placu Jana Pawła II 1 odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie planowanej przebudowy linii kolejowej numer 139. Chodzi o fragment tej trasy od naszego miasta przez Bielsko-Białą i Żywiec do granicy Polski ze Słowacją w Zwardoniu.

Spotkanie informacyjne w sprawie przebudowy linii kolejowej. Przedstawią zakres inwestycji
Spotkanie informacyjne w sprawie przebudowy linii kolejowej. Przedstawią zakres inwestycji · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Spotkanie związane jest z realizacją przez konsorcjum firm Arcadis sp. z o.o. (lider)/ Infra - Centrum Doradztwa sp. z o.o./ Instytut Kolejnictwa, projektu pod nazwą "Opracowanie studium wykonalności dla zadania "Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice-Dziedzice - Bielsko Biała Bielsko-Biała - Żywiec - granica Państwa".

Przedmiotowy projekt obejmuje linię kolejową nr 139 pomiędzy stacją Czechowice-Dziedzice
a granicą polsko-słowacką w rejonie stacji Zwardoń. Projekt jest realizowany na zlecenie zarządcy infrastruktury kolejowej, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Spotkanie ma na celu przedstawienie mieszkańcom wybranego wariantu inwestycyjnego, w tym planowanego zakresu inwestycji, który został opracowany w oparciu o dane zebrane w trzech turach konsultacji społecznych, prace koncepcyjne projektantów branżowych oraz uzgodnienia z wybranymi podmiotami zewnętrznymi. Na spotkaniu zostaną przedstawione podstawowe dane o projekcie, a następnie zostanie zaprezentowany plan zagospodarowania terenu na obszarze gminy Czechowice-Dziedzice.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 9 listopada o godzinie 16.00 w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach (sala 305) przy Placu Jana Pawła II 1. W przypadku braku możliwości uczestniczenia stacjonarnie, organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniu w formie wideokonferencji online przy wykorzystaniu oprogramowania Microsoft Teams.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu online proszone są o przekazanie swojego zgłoszenia na adres konsultacje.lk139@infracd.pl do 8 listopada.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.