Wiadomości

  • 30 października 2023
  • wyświetleń: 352

Jak zbudować dom bez pozwoleń i przy małych kosztach?

Materiał partnera:

Budowa własnego domu to marzenie każdego. Jednak często drogie, uciążliwe procedury związane z pozyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz koszty związane z projektem i wykonaniem budynku mogą stanowić znaczne przeszkody. Zastanawiasz się, jak zbudować dom bez zezwolenia, nie ponosząc przy tym zbyt dużych nakładów finansowych? Czytaj dalej i sprawdź, jakie warunki musisz spełnić.

Jak zbudować dom bez pozwoleń i przy małych kosztach?


Domy bez pozwolenia - najważniejsze informacjeOd 3 stycznia 2022 roku istnieje możliwość budowania domu bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Nie jest również wymagane zatrudnianie kierownika ani prowadzenie dziennika. W myśl nowych przepisów Polskiego Ładu zwolniona z obowiązku uzyskania pozwolenia jest budowa domu jednorodzinnego o powierzchni do 70 m² spełniająca konkretne kryteria określone w ustawie.

Jakie warunki musi spełnić dom bez pozwolenia?Jak już wspomnieliśmy, aby zbudować dom bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę w ramach Polskiego Ładu, musisz spełnić określone warunki. Zobacz, jakie są to wymogi.

  1. Dom musi być wolnostojący i parterowy.
  2. Na każde 500 m² działki może przypadać wyłącznie jeden budynek bez pozwolenia.
  3. Inwestorem musi być osoba prywatna, a nie deweloper czy firma budowlana.
  4. Po ukończeniu prac budowlanych wystarczy jedynie złożyć powiadomienie o zakończeniu budowy.


Gotowe projekty domów do 70 m2 - rozsądny wybór dla CiebieGotowe projekty domów do 70m2 stanowią rozsądny wybór dla osób poszukujących funkcjonalnego i ekonomicznego rozwiązania. Tego rodzaju plany cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wiele korzyści, jakie niosą ze sobą. Przede wszystkim są zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczyć właścicielom maksimum komfortu. Niewielka powierzchnia sprawia, że domy są łatwiejsze do utrzymania i ogrzewania, co przekłada się na niższe koszty miesięczne. Co więcej, projektanci podczas tworzenia projektów zadbali o optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Indywidualny projekt domu - klucz do sukcesuChcesz zbudować dom bez konieczności uzyskiwania pozwoleń budowlanych według własnego pomysłu? Indywidualny projekt domu to strzał w dziesiątkę. Współpraca z architektem pozwala dostosować budynek do własnych potrzeb i preferencji. Dlatego warto odwiedzić stronę https://eurodompoznan.pl/produkt/indywidualny-projekt-domu/, gdzie dowiesz się więcej o zaletach tego rozwiązania.

PodsumowanieBudowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga starannego przygotowania i planowania. Od 2022 roku spełnienie marzenia o własnych czterech kątach, jest znacznie łatwiejsze. Dzięki nowym przepisom Polskiego Ładu budowa budynku bez pozwolenia stała się możliwa, o ile spełniasz określone warunki. Gotowe projekty domów do 70 m² oraz indywidualne plany to opcje dla tych, którzy chcą zrealizować swoje marzenie, nie ponosząc zbyt wysokich kosztów.