Reklama

Wiadomości

  • 6 listopada 2023
  • 7 listopada 2023
  • wyświetleń: 1673

Trwa problem z wodą w gminie Bestwina. Są wyniki badań sanepidu z 2 i 3 listopada

Bielski sanepid wydał kolejny komunikat w sprawie przydatności wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w sieci wodociągowej na terenie gminy Bestwina. Są w nim zawarte informacje dotyczące badań z 2 i 3 listopada.

kran
fot. pixabay.com


- W próbkach wody pobranych w dniach 2 i 3 listopada (data uzyskania wyników badań - 5 listopada oraz 6 listopada) z sieci wodociągowej na terenie gminy Bestwina, (miejscowości Bestwina, Bestwinka, Janowice i Kaniów), ponownie stwierdzono liczbę mikroorganizmów przekraczającą 300 jtk/ml w 22ºC (parametr wskaźnikowy ogólna liczba mikroorganizmów w 22ºC) - poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej.

Woda ta w dalszym ciągu uznana jest za warunkowo przydatną do spożycia, kąpieli noworodków i osób z osłabioną odpornością, mycia zębów, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń, po uprzednim przegotowaniu (minimum przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania.

Następny komunikat zostanie wydany po uzyskaniu kolejnych wyników badań laboratoryjnych.

mp / czecho.pl

źródło: PSSE Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.