Wiadomości

  • 9 listopada 2023
  • wyświetleń: 1806

[FOTO] Strażackie ćwiczenia w Ligocie. Zakładały groźną sytuację w budynku klubu sportowego

W piątek 3 listopada około godziny 18.30 jednostka OSP Ligota została zadysponowana do zadymienia w budynku LKS Ligota. Były to strażackie ćwiczenia druhów z tamtejszej jednostki OSP.

Strażackie ćwiczenia w Ligocie - 3.11.2023 · fot. OSP Ligota


Do zdarzenia wyjechały zastępy GCBA Scania oraz GBA Star z OSP Ligota. Z informacji osoby zgłaszającej wynikało, że w budynku mogą znajdować się osoby trzecie, natomiast w części garażowej są kanistry z paliwem oraz butla z gazem.

Działania jednostki polegały na odcięciu dopływu prądu, wprowadzeniu ratowników zaopatrzonych w aparaty ochrony dróg oddechowych, linię wężową oraz czujnik gazu celem dotarcia do poszkodowanych.

Utworzono punkt medyczny i punkt czerpania wody. Ratownicy wyprowadzili łącznie pięć osób poszkodowanych. Jednocześnie przeszukano obiekt pod kątem zarzewi ognia, odnaleziono i zabezpieczono kanister z paliwem oraz butlę gazową. Na bieżąco schładzano również budynek z zewnątrz.

- Należy podkreślić fakt, że działania prowadziliśmy wyłącznie w oparciu o własne siły i środki z racji tego, że inne jednostki prowadziły działania na swoich terenach przy innych zdarzeniach - relacjonuje OSP Ligota.

Całe to zdarzenie było wyreżyserowanymi ćwiczeniami, których celem było sprawne prowadzenie całej akcji. Jak podała jednostka OSP Ligota, pod uwagę brano przeszukiwanie pomieszczeń, ewakuację poszkodowanych wraz z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej, synchronizację działań obu jej zastępów oraz umiejętność zachowania się przy wystąpieniu nieprzewidywalnych zwrotów akcji (np. zasłabnięcie jednego z ratowników).

Działania zakończono po około 90 minutach.

mp / czecho.pl

źródło: OSP Ligota

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.