Wiadomości

  • 17 listopada 2023
  • wyświetleń: 3897

Przejście dla pieszych i wyświetlacz z pomiarem prędkości na ul. Ligockiej? Jest apel

Do starosty powiatu bielskiego trafiła interpelacja radnej Ewy Kmiecik-Wronowicz w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych znajdujących się w Czechowicach-Dziedzicach. Dwa zapytania dotyczyły ulicy Ligockiej, a jedno - ul. Legionów.

Zmiany na ulicy Ligockiej? Przedstawiono koncepcję
Ul. Ligocka w Czechowicach-Dziedzicach · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Radna Ewa Kmiecik-Wronowicz skierowała interpelację do władz powiatu bielskiego w imieniu mieszkańców Osiedla "Centrum".

W pierwszej z próśb zwróciła się o "ponowne zainstalowanie masztu z wyświetlaczem pomiaru prędkości w ciągu ul. Ligockiej w kierunku DK-1". - Droga ta jest obciążona ogromnym ruchem samochodów dostawczych i osobowych, które w większości jeżdżą z nadmierną prędkością, co powoduje zagrożenie życia użytkowników drogi - argumentuje radna Kmiecik-Wronowicz.

W odpowiedzi starosty Andrzeja Płonki możemy przeczytać, że "na odcinku drogi między DK-1 a ul. Mazańcowicką nie posiadamy ustalonej lokalizacji tego urządzenia i nie było ono nigdy tam zainstalowane".

- Wyświetlacz był czasowo zamontowany na ul. Czechowickiej w okolicy szkoły podstawowej. Prosimy zatem o uściślenie wnioskowanej lokalizacji punktu pomiarowego - dodał samorządowiec.

Radna Kmiecik-Wronowicz zwróciła się także z prośbą o rozważenie możliwości wykonania przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem w ciągu ul. Ligockiej, na wysokości skrzyżowania ul. Stawowej z ul. Ligocką.

- Większość mieszkańców z nowopowstałej zabudowy wielorodzinnej przy ul. Brzeziny (7 bloków mieszkalnych już zasiedlonych i kolejne w budowie) dociera tą drogą do centrum miasta - zauważyła członkini Rady Powiatu.

- Kwestia zlokalizowania przejścia dla pieszych w ciągu ul. Ligockiej przy skrzyżowaniu z ul. Stawową została omówiona na wizji, która odbyła się 12 września. Przedmiotowa wizja odbyła się na wniosek Biura Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Podczas spotkania ustalono możliwość wykonania przedmiotowego przejścia dla pieszych wraz z wyznaczeniem przystanków komunikacji zbiorowej - możemy przeczytać w odpowiedzi starosty.

Do wykonania koniecznych projektów oraz realizacji w terenie zobowiązał się Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

W interpelacji możemy znaleźć także wniosek o "wydłużenie świateł na przejściu dla pieszych w ul. Legionów przed skrzyżowaniem z ul. Klasztorną, co zapewni bezpieczeństwo pieszych".

- Zmiana programu sygnalizacji świetlnej polegająca na wydłużeniu sygnału zielonego dla pieszych została zlecona do wykonawcy w celu analizy sytuacji ruchowej na wskazanym przejściu dla pieszych. Jeśli konieczność zmiany będzie potwierdzona zostanie ona wykonana w terenie - zapowiedział starosta bielski Andrzej Płonka.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.