Wiadomości

  • 15 listopada 2023
  • 19 listopada 2023
  • wyświetleń: 11734

Prace rozbiórkowe na terenie dawnego Terpenu. Trwa demontaż instalacji i burzenie budynków

Na terenie dawnego Terpenu, czyli jednej z "czechowickich bomb ekologicznych", trwają prace rozbiórkowe. Obecnie są wyburzane budynki I zbiorniki.

Instalacje i budynki na terenie dawnego Terpenu na zdjęciach archiwalnych - 08.2022 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Jak udało się dowiedzieć portalowi czecho.pl, projekty rozbiórki, jak i zezwolenia na nią zatwierdził w sierpniu i we wrześniu starosta bielski Andrzej Płonka. Wydano je dla jednej z firm zajmujących się przetwarzaniem i unieszkodliwianiem odpadów niebezpiecznych.

Poseł Koperski zainterweniował w Ministerstwie Klimatu ws. Terpenu
Teren dawnego Terpenu na zdjęciu satelitarnym · fot. Google Maps


Pozwolenia na rozbiórkę obejmują budynek przemysłowy dawnego laboratorium o powierzchni blisko 437 m2, obiekt dawnej destylarni oleju o powierzchni blisko 610 m2, komin o wysokości 55 metrów, a także w sumie 14 zbiorników instalacji przemysłowej: o objętości 345 m3, 200 m3, 500 m3 oraz 300 m3.

Warto dodać, że obecnie teren ponownie jest strzeżony przez ochroniarza. Ponadto w obiekcie są zainstalowane kamery monitoringu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.