Wiadomości

  • 12 listopada 2023
  • wyświetleń: 254

Urolog Warszawa - centrum medyczne leczenia schorzeń układu moczowo - płciowego

Materiał partnera:

Urologia jest specjalizacją lekarską wywodzącą się z dziedziny chirurgii zajmującą się zarówno budową i fizjologią jak i leczeniem różnego rodzaju schorzeń występujących w obrębie układu moczowego kobiet i w obrębie układu moczowo płciowego mężczyzn.

Linkhouse


Niepokojące objawy skłaniające pacjenta do pierwszej wizyty u urologa mogą pojawić się w przebiegu takich schorzeń jak: kamica nerkowa, stulejka, przerost prostaty, nowotwór prostaty i nowotwór jądra (wykryty we wczesnym stadium w 90% jest uleczalny), wodniak jądra, nietrzymanie moczu, infekcje układu moczowego.

USG układu moczowego WarszawaWbrew pozorom dobry urolog Warszawa zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń układu moczowego kobiet i mężczyzn. W przypadku panów, ze względu na specyficzną budowę układu moczowego i płciowego urolog prywatnie jak i na NFZ jest specjalistą działającym w obrębie tych dwóch układów.

Ze względu na to, że schorzenia urologiczne dotyczą coraz większej grupy mężczyzn w coraz młodszym wieku, dla zachowania zdrowia i odpowiedniej kondycji układu moczowo - płciowego zaleca się regularne poddawanie badaniu USG układu moczowego. Obowiązek ten dotyczy zwłaszcza mężczyzn po 50 roku życia oraz pacjentów z grupy ryzyka. Kontrolne USG urologiczne powinno być wykonywane już od 40 roku życia.

Kiedy należy udać się do lekarza zajmującego się leczeniem chorób układu moczowo - płciowego?Niezależnie od wieku i częstotliwości występowania chorób urologicznych w rodzinie wyróżnia się kilka podstawowych objawów, które powinny skłonić mężczyznę do wizyty u urologa. Są to:

  • krwiomocz (obecność krwi w moczu)
  • częstomocz
  • ból lub dyskomfort podczas oddawania moczu
  • trudności w oddawaniu moczu
  • ból w dolnej części pleców, brzucha lub okolicy krocza
  • obrzęk jąder
  • utrata libido
  • problem z erekcją


Urolog Warszawa Bielany - urolog dziecięcy i dla dorosłychW przypadku młodszych pacjentów, urolog dziecięcy pomaga zdiagnozować takie schorzenia jak wodonercze, spodziectwo, wodniak jądra, stulejka, wnętrostwo, wrodzone wady cewki moczowej, problemu z oddawaniem moczu, zaburzenia różnicowania płciowego.

Badanie prostaty najczęściej wykonuje się w pozycji stojącej, leżącej na plecach lub w leżeniu bokiem pozostając w ciągłym kontakcie z lekarzem urologiem. Badanie to wykonuje się przez odbyt, co umożliwia specjaliście ocenienie wielkości i kształtu stercza oraz samej prostaty.

Konsultacja urologiczna - badanie PSAPSA badanie wykonywane jest z krwi pacjenta, stosowane jest w profilaktyce raka prostaty i pozwala wykryć chorobę na jej wczesnym, uleczalnym stadium. Wynik PSA całkowity to badanie przesiewowe analizowane pod kątem antygenu PSA wytwarzanego przez gruczoł krokowy. PSA norma nie powinna przekraczać 4 ng/ml.