Wiadomości
- 12 listopada 2023
- wyświetleń: 435
Urolog Warszawa - centrum medyczne leczenia schorzeń układu moczowo - płciowego
Materiał partnera:
Urologia jest specjalizacją lekarską wywodzącą się z dziedziny chirurgii zajmującą się zarówno budową i fizjologią jak i leczeniem różnego rodzaju schorzeń występujących w obrębie układu moczowego kobiet i w obrębie układu moczowo płciowego mężczyzn.
Niepokojące objawy skłaniające pacjenta do pierwszej wizyty u urologa mogą pojawić się w przebiegu takich schorzeń jak: kamica nerkowa, stulejka, przerost prostaty, nowotwór prostaty i nowotwór jądra (wykryty we wczesnym stadium w 90% jest uleczalny), wodniak jądra, nietrzymanie moczu, infekcje układu moczowego.
USG układu moczowego Warszawa
Wbrew pozorom dobry urolog Warszawa zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń układu moczowego kobiet i mężczyzn. W przypadku panów, ze względu na specyficzną budowę układu moczowego i płciowego urolog prywatnie jak i na NFZ jest specjalistą działającym w obrębie tych dwóch układów.
Ze względu na to, że schorzenia urologiczne dotyczą coraz większej grupy mężczyzn w coraz młodszym wieku, dla zachowania zdrowia i odpowiedniej kondycji układu moczowo - płciowego zaleca się regularne poddawanie badaniu USG układu moczowego. Obowiązek ten dotyczy zwłaszcza mężczyzn po 50 roku życia oraz pacjentów z grupy ryzyka. Kontrolne USG urologiczne powinno być wykonywane już od 40 roku życia.
Kiedy należy udać się do lekarza zajmującego się leczeniem chorób układu moczowo - płciowego?
Niezależnie od wieku i częstotliwości występowania chorób urologicznych w rodzinie wyróżnia się kilka podstawowych objawów, które powinny skłonić mężczyznę do wizyty u urologa. Są to:
- krwiomocz (obecność krwi w moczu)
- częstomocz
- ból lub dyskomfort podczas oddawania moczu
- trudności w oddawaniu moczu
- ból w dolnej części pleców, brzucha lub okolicy krocza
- obrzęk jąder
- utrata libido
- problem z erekcją
Urolog Warszawa Bielany - urolog dziecięcy i dla dorosłych
W przypadku młodszych pacjentów, urolog dziecięcy pomaga zdiagnozować takie schorzenia jak wodonercze, spodziectwo, wodniak jądra, stulejka, wnętrostwo, wrodzone wady cewki moczowej, problemu z oddawaniem moczu, zaburzenia różnicowania płciowego.
Badanie prostaty najczęściej wykonuje się w pozycji stojącej, leżącej na plecach lub w leżeniu bokiem pozostając w ciągłym kontakcie z lekarzem urologiem. Badanie to wykonuje się przez odbyt, co umożliwia specjaliście ocenienie wielkości i kształtu stercza oraz samej prostaty.
Konsultacja urologiczna - badanie PSA
PSA badanie wykonywane jest z krwi pacjenta, stosowane jest w profilaktyce raka prostaty i pozwala wykryć chorobę na jej wczesnym, uleczalnym stadium. Wynik PSA całkowity to badanie przesiewowe analizowane pod kątem antygenu PSA wytwarzanego przez gruczoł krokowy. PSA norma nie powinna przekraczać 4 ng/ml.