Wiadomości

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 4126

Organizują posiłki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Wydali już 835 litrów zupy

W niedzielę 12 listopada w sali OSP Czechowice przygotowano obiad dla wolontariuszy, darczyńców i najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice.

Wspólny obiad wolontariuszy, sponsorów i najbardziej potrzebujących - 12.11.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Nie każdy wie, że w Czechowicach-Dziedzicach przy Ośrodku Pomocy Społecznej prężnie działa grupa wolontariuszy, którzy w każdy czwartek organizują posiłki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Tylko w tym roku wolontariusze wydali 835 litrów zupy dostarczanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej i Diecezję Bielsko-Żywiecką.

Zupa jest rozdawana w siedzibie czechowickiego koła Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio.

Niedzielny obiad był doskonałą okazją, aby podziękować wolontariuszom i darczyńcom, którzy potrafią dzielić się dobrem z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami gminy. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut razem z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Bartłomiejem Fajferem i zastępcą dyrektora czechowickiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jolantą Paszek wręczyli wolontariuszom okolicznościowe dyplomy i upominki.

Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.