czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2008
  • wyświetleń: 3351

BPTL: Orka EM-11c i silnik Boeinga

W 2009 roku na terenie lotniska powstającego w Kaniowie ma ruszyć seryjna produkcja samolotu Orka EM-11c. Dla naszego regionu to ogromna szansa na promocję, a także 400 nowych miejsc pracy.

BPTL: Orka EM-11c i silnik Boeinga
W Kaniowie ruszy produkcja silników Boeinga.


Jeżeli istniejące dwa egzemplarze czteromiejscowej Orki przejdą pomyślnie ostateczne próby certyfikacyjne, które odbędą się lada dzień, drzwi do produkcji seryjnej zostaną otwarte, a zakłady na terenie Bielskiego Parku Techniki Lotniczej w Kaniowie staną się drugą w świecie firmą wytwarzającą samoloty tej klasy.

Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic zaznacza, że z planami dotyczącymi terenu BPTL wiąże ogromne nadzieje. - To inwestycje wysoce innowacyjne. A trzeba pamiętać, że inwestycja na lotnisku to nie tylko produkcja Orki, ale też plany montażu elementów silnika Boeinga. Dlatego kibicuję jej mocno – podkreśla na łamach „Dziennika Zachodniego”.

mike / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.