Wiadomości

  • 16 listopada 2023
  • 19 listopada 2023
  • wyświetleń: 9264

[FOTO] Mają nową salę gimnastyczną. W ZSTiL zakończyła się inwestycja za 5 500 000 zł

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach mają nową salę gimnastyczną. Plan zajęć uwzględniający nowy obiekt jest już gotowy. Powiat bielski, który jest organem prowadzącym czechowicką szkołę, o środki zewnętrzne na salę gimnastyczną zabiegał przez kilka lat.

Nowa sala gimnastyczna w czechowickim ZSTiL · fot. Powiat bielski


- To nasza największa placówka, w której uczy się ponad tysiąc uczniów. Przypomnę, że połączyliśmy dwa nasze technika. Dlatego uparcie składaliśmy wniosek o dotacje, gdzie tylko było to możliwe. Czekaliśmy długo, ale warto było być cierpliwym - mówi Dorota Nikiel z zarządu powiatu, odpowiedzialna za oświatę.

Inwestycja, warta ponad 5 500 000 mln zł, właśnie się zakończyła. Powstała sala gimnastyczna o wymiarach 31,5m/20m z niewielkimi trybunami. Powiat bielski pozyskał na nią dofinansowanie z 2 rządowych źródeł: 3 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich oraz prawie 1,7 mln zł z programu "Sportowa Polska". Brakujące ponad 800 000 zł samorząd wyłożył z powiatowego budżetu.

- W dotychczasowej starej sali gimnastycznej mogły ćwiczyć 2 grupy młodzieży, teraz mamy obiekt w którym można organizować nawet zawody w ramach rozgrywek regionalnych - mówi Paweł Urbańczyk, dyrektor czechowickiego Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych.

Sportowy segment szkoły powiększył się także o siłownię, która czeka na wyposażenie. Całe zaplecze części sportowej: szatnie z prysznicami i toaletami zostały zmodernizowane.

- Młodzież na pewno odczuje różnicę, jest szansa że z nową salą gimnastyczną lekcje nie będą kończyły się tak późno, jak dotychczas - stwierdził dyrektor Urbańczyk który dodał, że młodzież od jakiegoś czasu dopytuje, kiedy będzie mogła wejść na nową salę.

Sportową część czechowickiego ZSTiL uzupełnia dotychczasowa mała sala gimnastyczna i boiska zewnętrzne.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.