Wiadomości

  • 1 grudnia 2023
  • 4 grudnia 2023
  • wyświetleń: 6401

To już koniec "egipskich ciemności". Ale ozdoby świąteczne pojawią się tylko w centrum miasta

W piątek 1 grudnia rozpoczął się proces przywracania oświetlenia w porze nocnej, między godziną 23.30 a 4.00 rano. Ze względu na konieczność przeprogramowania systemu oświetlenia ulicznego na terenie całej gminy, działanie to będzie trwało od kilku do kilkunastu dni.

To już koniec "egipskich ciemności". Ozdoby świąteczne pojawią się tylko w centrum miasta
To już koniec "egipskich ciemności". Ale ozdoby świąteczne pojawią się tylko w centrum miasta · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Ubiegłoroczna decyzja o wyłączeniu oświetlania w porze nocnej była podyktowana podwyżką cen prądu oraz ustawowym obowiązkiem ograniczenia zużycia energii o 10% przez samorządy. Tylko do końca października bieżącego roku działanie to pozwoliło nam zaoszczędzić około 760 tysięcy złotych - poinformował czechowicki Urząd Miejski.Magistrat dodał, że "w okresie świąteczno-noworocznym w Czechowicach-Dziedzicach pojawią się iluminacje świąteczne, ale strojenie ulic zostanie ograniczone do centrum miasta".

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.